Resimler Üzerine Topluca Yazı Yazın

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Programın Adı: FastStone Photo Resizer 2.5

Programı İndirmek İçin BURAYA tıklayın.

Program kişisel kullanımlar için ücretsizdir.

YxuT0.png

Birçok resminiz var ve bunların tümü üzerine standart ölçülerde yazı yazmak, boyutlandırmak, çerçeve eklemek vs işlemler yapmak istiyorsanız grafik programları ile resimler üzerinde tek tek çalışmanız gereklidir. Oysaki bu program tüm bu işlemleri ve daha fazlasını çok kısa sürede hallediyor.

• Programla resimler üzerinde topluca yapabileceklerinizden bazıları;
    Tüm Resimlerin Üzerine Topluca Yazı Ekleme (Text): Yazılarınızın arkaplanını trasparan ya da renkli seçebilir, transparanlık yoğunluğu belirleyebilir, font seçimi gölgelendirme ile birlikte resim üzerindeki konumunu belirleyebilirsiniz.
  • Boyutlandırma (Resize): Standart boyutlar seçebileceğiniz gibi özel boyutta seçebilirsiniz.
  • Kenarlıklar, Çerçeveler (Border): Çerçeve şekli seçimi ve görünümlerini özelleştirme yapabilirsiniz.
  • Kesme (Crop)
  • Renk Derinliği (Color Depth)
  • Çözünürlük (DPI)
  • Toplu İsim Değiştirme (Batch Rename)
Yukarıdaki özelliklere ulaşmak için program arayüzündeki Use advanced options (Resize…) yazan kutucuğunu işaretlemek gerekiyor. Kutucuğu işaretledikten sonra Advanced Options (Gelişmiş Seçenekler) adlı buton aktif olacaktır.

Herhangi bir klasörde bulunan tüm resimleri seçip, yukarıda bahsi geçen özellikleri ve daha fazlasını bu programla kolaylıkla yapmanız mümkün.

Boyutlandırma işlemini yapabilen High Quality Photo Resizer gibi programlar mevcut. Ancak çoğu sadece toplu boyutlandırma ve birkaç effect işlemi gerçekleştirebiliyor. Program ekstra özellikleri ile diğerlerinden ayrılıyor.

Albümlerinizde ve web üzerinden görüntülemek istediğiniz resimlerde standart bir ölçü istiyor ve resimler üzerinde değişik işlemler gerçekleştirmek istiyorsanız küçük boyutlu bu programı denemenizde fayda var.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu program herkesin bilgisayarında olmalı bence :) 100'lerce resmin üzerine aynı anda hem yazı yazabilir hem de yeniden boyutlandırabilirsiniz :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu arada kullandığım logoları da ekleyim ben :)

Olduğu gibi kullanıyorum. Yarı transparan şekilde (solda % 100, sağda % 0 transparanlık) hazırladım.
ULlegL8.png

Genellikle %50 transparan olarak kullanıyorum. Ama açık renk resimlerde orijinal şekilde %100 olarakta kullanılabilir.
ii5W2zZ.png

% 40 transparan oarak kullanıyorum. Transparanlık oranı programdan ayarlanabiliyor. (Üst sağ köşe için)
0jdH6Bg.png

100'lerce resme aynı anda logo eklemek mümkün, birkaç deneme yapmak harika sorunçlara üretmek için yeterli...
oLgaWPD.png

Sol üst köşe için logo.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bu arada kullandığım logoları da ekleyim ben :)

Olduğu gibi kullanıyorum. Yarı transparan şekilde (solda % 100, sağda % 0 transparanlık) hazırladım.
ULlegL8.png

Genellikle %50 transparan olarak kullanıyorum. Ama açık renk resimlerde orijinal şekilde %100 olarakta kullanılabilir.
ii5W2zZ.png

% 40 transparan oarak kullanıyorum. Transparanlık oranı programdan ayarlanabiliyor. (Üst sağ köşe için)
0jdH6Bg.png

100'lerce resme aynı anda logo eklemek mümkün, birkaç deneme yapmak harika sorunçlara üretmek için yeterli...
oLgaWPD.png

Sol üst köşe için logo.

Bunlara birde fincanlı yeni bir logomuz daha eklendi :)

mymRwqd.png

Bu da transparanlığı arttırılmış hali uğraşamam diyenler için
76tvXX1.png