Kaynak ikonu

Rehberlik Programı 4.1

50alkan50

Üyecik
Öncelikle program tek kelime ile mükemmel... Benim işime yarayacağı için bir kaç sorum olacak.. 1- raporlar bölümündeki tercihli liste içerisine adres ve ev telefonu eklenebilir mi? 2- alınan bu raporlar excel e aktarılabilir mi? 3- adres bölümüne SEMT diye bir sekme daha süper olurdu. 4- Öğrenci etiket bölümü de tercihli rapor gibi olabilir ve bu bölümde öğrenci ismi dikey değil yatay olması resmi yarışmalar için çıkarılan etiketleri hazır hale getirirdi. Öğrencilerimin okula servisle gelmesinden dolayı bu adres ve ev telefonlarının excele çıkarılıp servis bölgesine göre süzülmesi işimi o kadar kolaylaştırak ki anlatamam.. Ama inanın programın bu hali bile her kullanışımda size dua etmeme neden oluyor.. inşallah mümkündür...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Veritabanında ek alan oluşturmak eski verilerin kullanılması konusunda sıkıntı oluşturacağı için yeniden verileri girmeniz gerekir hocam. Ama bazı küçük değişiklikleri sonraki versiyonda yapabiliriz. Örneğin excele aktarım, etiket bölümünde tercih gibi.

Tercihli lisetede ev telefonları geçerliliğini yitirdiği için eklememiştik aslında ama eklenilebilir. Adres alanı da öyle eklenilebilir.

5951

Üyecik
selam öncelikle teşekkürler mükemmmel bir program 5 yıldır kullanıyorum benc bir hata adres sarır karekter sayısının azlığı

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
selam öncelikle teşekkürler mükemmmel bir program 5 yıldır kullanıyorum benc bir hata adres sarır karekter sayısının azlığı
Hocam üyelik sırasında sadece rakamlardan oluşan üye adlarının geçersiz olduğu alenen belirtilmişti :) Bu durum bizim için öylesine üye olunmuş izlenimi uyandırıyor. Ban için kusura bakmayın yöneticilerimiz bunu affetmez :D

Evet adres satırı konusunda zaman zaman bende zorluk çekiyorum ve kısaltarak yazıyorum. Ancak kullanıcıların eski verilerini sağlıklı kullanmaları için karakter sayısında bir değişiklik yapmadım. Yakında üyelerin önerileri doğrultusunda programı güncelleyeceğim ve eski kullanıcıların veritabanlarında nasıl bir değişiklik yapmaları gerektiğini de anlatacağım. Daha kullanışlı hale gelecek program.

pederizm

Üyecik
Hocam 3,4 kullanıyordum ama 4.1 exe dosyasını yükleyince gecersiz parola yazıp program kendini kapatıyor.Çözüm önerisi ne olabilir.Acaba bende bir hatamı var

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Programın 3.4 versiyonundan sonra sanırım veritabanı yapısında değişiklikler yapmıştık hocam. Aslında bu konu ile ilgili içerikte yazı vardı ama artık kimsenin 3.4 versiyonunu kullanmadığını düşünerek silmiştim.

demtop

Üyecik
Program çok güzel olmuş artık sadece rehberlik amacında değil öğrenci okul otomasyonu programı gibi olmuş. Ayrıca bize yıllarca bazı firmaların yüzlerce liraya sattığı programlar gibi işlevsel. Programınızı e okul sistemine dahil olmayan, özürlülere eğitim veren 14 yaş üzeri yaygın eğitim oklunda kullanmak istiyorum. Bununla ilgili olarak şöyle bir sorum olacak; okuldaki tüm idareciler 1bilgisayara kurulmuş olan programı ağ üzerinden kendi bilgisayarlarında da kullanabilir mi ? Sorudan sonra da birkaç öneri sunmak istiyorum. (Dedim ya bu artık okul otomasyonu olmuş, tabi not durumları dışında.)
1-"Okula kayıt" bölümü açılıp velilerden aldığımız "KAYIT TALEP DİLEKÇESİ" buraya eklenebilir.
2- Öğrenci bilgileri içine "ACİL DURUMDA ARANACAK KİŞİLER" sekmesi eklenebilir.
3- Fotoğraf bölümüne webcam aracılığı ile resimçek düğmesi eklenir. (SOFT GE yazılımı buraya entegre edilebilir.)
4-Tercihli liste al kısmında kullanıcı hangi bilgileri istiyorsa kutucukları işaretleyerek listesini oluşturmalı. Ör. Ad Soyad - Doğum Yılı - Sağlık/Özür Durumu gibi bir listeye ihtiyaç duyulabilir.
5- Öğrencinin servis aracı bilgileri sekmeside yer almalı.
Bunlar sadece öneridir ama olursa da bizim kurumlar için vazgeçilmez olur.

Şu haliyle bile öve öve bitmeyecek bir çalışma olmuş. Saygılarımla.

openstar

Üyecik
merhabalar..
program için teşekkürler.
programdan rapor aldığımızda, çıktılarda Türkçe karakterler çıkmıyor. ne yapmak lazım.
birde çok daha fazla seçenekte rapor almak istiyorum. mesela kardeş sayısı, gelir, adres gibi.
bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.
kolay gelsin.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Programda Türkçe karakter sorunu yok. Muhtemelen kullandığınız bilgisayarla ilgili bir sorun bu. Başka bir bilgisayarda deneyip sonucu söylerseniz sevinirim. 100 binlerce kullanıcısı var programın ve Türkçe karakter sorunu hiç bildirilmedi.

Vakit bulduğum ilk zamanda programda birkaç küçük değişiklik yapıp yeni versiyon yayınlanacak. Yeni versiyonda mevcut girdiğiniz verileri kullanabilirsiniz...