Kaynak ikonu

REHBERLİK (Eğitim) 3.6

betuul

Üyecik
Merhaba ben Betül şimşek.rehberlik 3.4 konyaaltı ilköğretim okulu Antalya yapılmış olan küçük programı örnek alıp bunun gibi bir program yazmaya çalışıyorum.ancak programın sol kısmındaki comboboxtan seçilen sınıfın öğrencilerinin altındaki listede çıkmasını anlayamadm.bu nasıl oluyor?hangi kodlar kullanılıyor?data grid wievden yararlandınız mı? Ben Access teki tabloyu studioya bağlayıp yapmaya çalışıyorum.ve bir sorum daha var her öğrenci seciminde aynı textboxlara diğernden farklı olan öğrencilerin bilgileri geliyor.bunu nasıl yaptınız.kodları nelerdir? Birde öğrenci resmini nasıl ayarladınız.sorularım bu kadar.yardımcı olursanız cok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Merhaba.
Veritabanı bağlantısı yaptıktan sonra sadece master-detail tabloları birbiri ile ilişkilendirmek yeterli oluyor.

Master Tablo (Sınıflar)
Detail Tablo (Öğrenciler)

Master tabloda otomatik ID alanı belirleyip detail tablodaki sayısal alanla eşleştirin. Master tablodan seçilen kayıtlara uygun detail kayıtlar listelenecektir. Diğer söyledikleriniz zaten otomatik olarak değişir. Bunun için nette bulabileceğiniz master-detail bağlantı örneklerini incelemenizi öneririm.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Great GIF
bir calisma olmus

YoRuMSuZ eline emegine saglikk

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Yaz geliyor turistlere. Tanıtım yapıp güzel vatanımızı tanıtmak için harika bir program
Teşekkürler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Artık bu program çoook eskilerde kaldı, güncel yeni ve gelişmiş sürüm Kolay Sınıf adı ile yayında :)