Redmi K30 Pro Serisinin Resmi Tanıtımı Gerçekleştirildi

Redmi K30 Pro ve Redmi K30 Pro Zoom Edition artık onlarca söylentiden sonra resmi olarak tanıtıldı. Redmi K30 5G konseptine uygun olarak tanıtımının yapılması beklense de, daha farklı bir tasarım ile piyasaya sürüldü.

Redmi K30 Pro

Daha önce ortaya çıkan sızıntılar genelinde bakıldığında, neredeyse tüm özelliklerine aşinayız. Bu kapsamda 5G teknolojisine entegre olarak tasarlanan akıllı telefonların her ikisi de 4700 mAh batarya kapasitesine sahipler. İşlemcisi ise her akıllı telefon kullanıcısını memnun edecek cinsten olan Qualcomm Snapdragon 865 yonga seti.

Ekran yönünden beklentileri karşılayacak olan akıllı telefonlar, FHD çözünürlükte, 6.67 inç ekrana sahip. Pop-op selfie kamerasının beklentilerde olduğu gibi çözünürlük derecesi ise 20 MP. Ekran yönünden başarılı olması akabinde ortaya çıkan değerlendirmeler, ekran yenileme hızını da gündeme getiriyor. 5G teknolojisine uyumlu olan cihazlarda ekran yenileme hızı ise 60 Hz olarak belirlenmiş. Ekran paneline yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusu da mevcut durumda.

Arka ana kamerasına genel anlamda baktığımızda optik görüntü sabitleme özelliğini görüyoruz. Bunun yanında 64 MP kameranın Sony IMX686 olması, kullanıcı adaylarını memnun etti. Dörtlü kamerasının diğerleri ile ilgili herhangi bir bilgimiz bulunmuyordu. Ancak tanıtım ile açıklandığına göre diğer kameraların çözünürlük dereceleri sırasıyla; 13 MP ultra geniş özellikte snapper, 5 MP makro atıcı ile derinlik yardımcısına sahip olan 2 MP diğer kamera olarak belirlenmiştir.

Video kaydetme konusunda ön planda olan akıllı telefonların her ikisi de 8K video kaydedebilecek. Aynı zamanda 3x optik ile 30x’e kadar çıkabilen hibrit zoom, K30 Pro Zoom Edition sürümünün en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

6 veya 8 GB RAM ile 128 veya 256 GB depolama alanları, telefonların her ikisi için de sunulacak olan model özellikleri arasındadır. 4700 mAh batarya kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz ve buna ek olarak hızlı şarj teknolojisi de 33W olarak belirlenmiş. Wi-Fi 6 bağlantısı ve NFC özelliği ise Redmi K30 Pro serisi akıllı telefonların diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

Serinin her iki telefonu için de satışlar 4 Nisan tarihinde başlayacak. Fiyatlandırması ise aşağıdaki gibi olacak:

Redmi K30 Pro Akıllı Telefonu İçin;
6 GB + 128 GB modeli; 425 Dolar,
8 GB + 128 GB modeli; 480 Dolar,
8 GB + 256 GB modeli; 520 Dolar.

Redmi K30 Pro Zoom Edition Akıllı Telefonu İçin;
Taban modeli; 535 Dolar,
8 GB + 256 GB modeli; 565 Dolar.

Redmi K30 Pro’ların teknik özellik tablosu

Redmi K30 ProRedmi K30 Pro Zoom Edition
Ekran6,67 inç 2400x1800 piksel 60 Hz AMOLED6,67 inç 2400x1800 piksel 60 Hz AMOLED
İşlemciSnapdragon 865Snapdragon 865
RAM6 GB / 8 GB8 GB
Depolama128 GB / 256 GB128 GB / 256 GB
İşletim sistemiAndroid 10Android 10
Ön kamera20 megapiksel20 megapiksel
Arka kamera64 megapiksel (Sony IMX686) ana kamera + 13 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik + 5 megapiksel makro64 megapiksel (Sony IMX686) ana kamera + 13 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik + 8 megapiksel 3X telefoto
Pil4.700 mAh4.700 mAh

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu marka Xiaomi'nin alt markası. Xiaomi resmen piyasayı ele geçirmeye başladı ben de düşünüyorum şu yeni çıkacak olan Mi 10 telefonunu, fiyat uygun olursa pro modeline de bakabilirim. Bakalım 17 Mart'ta tanıtım var.