• Merhaba Ziyaretçi.
    "Siyah Beyaz" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizinde bu yarışmaya katılamanızı isteriz.

Radyestezi Sarkacı

Tuba

Özel üye

testtesttest

Günümüzde ‘‘radyestezi’’ adıyla bilinen bu yöntem, sarkacın salınımlarını araştırmakta. Bu salınımlar genellikle saat yönünde veya ters yönde daireler biçiminde olur.

RadyesteziSarkacın saat yönünde veya aksi yönde dönmesine yol açan etkeni günümüz bilimi, elektronların hareketiyle açıklamaktadır.

Maddeyi oluşturan atomlarda bulunan elektronlar saat yönünde veya aksi yönde dolaşırlar. Elektronların devamlı hareketi titreşim meydana getirir. Maddedeki elektronların bu titreşimleri o maddeden yayılan elektromanyetik titreşimleri doğurur. İşte bu elektromanyetik titreşimlerden yayılan etki sarkacı döndürür.

Radyestezi deneyi yapmak için önce bir sarkaca sahip olmak gereklidir. Pandül veya şakül denilen sarkaç bir ipin ucuna bağlanmış ağırlıktan ibarettir. Önce bir sicim veya zincirin ucuna herhangi bir maddenin asılması ile meydana getirilir.

Ağaç, maden, cam, porselen, fildişi hatta plastik maddelerden ağırlık yapılabilir. Başlangıç olarak cam en iyisidir. İpin rengi ve uzunluğu önemlidir. Ancak ilk denemelerde şeffaf ya da siyah olması tercih edilmelidir. Sarkacınızı bir zincire veya ipe dengeli bir şekilde asılmış yuvarlak cam bir ağırlıktan yapabilirsiniz. Pratikler yaptıkça kendiniz için en uygun sarkacın nasıl olacağını tesbit edebilirsiniz.

Sarkacı yaptıktan sonra beyaz renkli bir muhafaza kutunuz olmalıdır. Sarkacınızın işi bittikten sonra bunun içinde muhafaza etmelisiniz. Zira herhangi bir maddenin yanında ve üzerinde devamlı bulunacak olursa sarkacınız o maddenin titreşimlerine doyacak ve tekrar kullandığınız zaman sağlıklı netice vermeyecektir. Hatta aynı cisimle uzun süre yapılan deneyler de benzer sonucu doğurabilir. Bu durumda o maddeden uzak bir yere (en az bir metre) ipinden asarak bir kaç saat bırakmanız gerekir.

Sarkacınızı yaptıktan sonra bir cismi ölçmeden önce sağlıklı bir organ üzerinde test etmelisiniz. Bunun için önce sağ elinizi gevşek bir biçimde ileri doğru uzatıp parmaklarınız aşağı bakacak şekilde baş ve işaret parmaklarınızla sarkacın ipini tutun.

Sol elinizi avuç içiniz yukarı bakacak şekilde sarkacın tam altına getirin. Bu sırada zihninizi boşaltmanız gerekiyor.

Sarkaç önce salınım hareketine başlayacak sonra daire çizerek dönmeye başlayacaktır. Daha sonra ölçmek istediğiniz cismin üzerinde tutun.

Deneylere başlarken daima ilk önce sağlıklı bir organ üzerinde deneme yapmalısınız. Bu nedenle sarkacı sol elinizin üzerinde test edebilirsiniz.

RadyesteziBir cisim üzerinde sarkacın hareketleri şu şekilde olur;

a)-Çeşitli yönlerde gidip gelerek salınır.

b)-Saat yönünde döner.

c)-Saat istikametinin ters yönünde döner.

d)-Oval hareketlerle döner.

Sarkacın çeşitli yönlerdeki hareketinin sebebi maddeyi oluşturan elektronların değişik yörüngede dolaşmaları sonucu farklı titreşim yaymalarıdır.

Radyesteziyi gıdalar üzerinde de uygulayabilirsiniz. Yiyecek maddelerinin sizin için sağlıklı olup olmadığını test edebilirsiniz. Ayrıca, kullanacağınız kozmatik ürünleri üzerinde de bu deneyi yapabilirsiniz.

Cildinize en uygun olanı kendi üzerinizde tutacağınız sarkacın salınımıyla üzerinde tuttuğunuz kozmatik ürünün salınımları aynıysa uyumlu demektir. Üstelik bu işlem gerçekten işe yarıyor. Bunu uygulayan bir arkadaşım pratik hayatının içinde çok ciddi bir biçimde radyesteziyi kullanıyor. Tabii doğru tesbitler yapabilmek için sarkacı doğru kullanmanız gerekiyor. Yani kendinizi sıkmadan, gevşemiş bir beden ve gevşemiş bir zihinle bu yöntemi denemelisiniz.

alıntı
 
Top