Provokatif Sahte Resimler Yayınlanıyor

Egtmci

Katılımcı
Son günlerde tırmanan ve amacı Türk & Kürt düşmanlığına dönüştürülmeye çalışılan süreçle ilgili provokatif ve halkın hassasiyetlerini kullanarak kışkırtmaya yönelik, başka yerlerde çekilen resimler yayınlanıyor. Ve bu resimler Cizre'de ve bu süreçte yurdun farklı yerlerinde çekilmiş gibi sosyal medya üzerinden kışkırtıcı politikalar yapılmakta...


Eskişehir il emniyet müdürlüğü, sosyal medyada paylaşılan, Eskişehir’de kürt kökenli bir işçinin darp edildiği söylenen fotoğrafın, Suriye’nin başkenti Şam'da hırsızlık yaparken yakalanan bir Filistinlinin darp edildikten sonra çekildiğinin ortaya çıktığını açıklayarak vatandaşlara sağduyu çağrısı yaptı. (şam'da darp edilen filistinli işçi).

9 yıl önce Tarsus'ta yaşanan olayın fotoğrafını, 'Cizre'de katliam' başlığıyla sosyal medyada yaymaya başladılar. Örgütüne yakın bazı sosyal medya hesapları yalana sarılmış durumda. Bundan neredeyse 10 yıl önce yaşanmış bir olayın fotoğrafını sanki bugünlerde yaşanmış gibi dolaşıma çıkarmış durumda. Dolaşıma çıkarılan fotoğrafa "Ölüm hep bize mi düşer ustam" denilerek ajitasyon yapılmış, hemen devamında ise "Cizre'ye sessiz kalma" haştagi paylaşılmış.

Gazze'deki olayı Cizre'de gibi gösterdiler.

Sosyal medyada bu fotoğrafın Cizre'de çekildiği iddia edilmişti. Fotoğrafı images.google.com'da aratın. Söz konusu fotoğrafın nerede ve ne zaman çekildiği anında karşınıza geliyor.

Erdoğan'ın, Başbakan olduğu yıllarda Van mitingi için minarelere çıkan keskin nişancılar, "Cizre'de keskin nişancılar halka ateş açıyor" yalanları için yeniden servis edildi.
 
Top