Pratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Gerek arkadaş çevremde, gerek yakınlarım olsun onlardan en çok duyduğum ve konuştuğumuz konu 5 dakika da yapabilecekleri pratik göz makyajı. Makyajlı görünmeyi isteyip de beceremediklerini düşündükleri için makyaj dan kaçınıyorlar, bir kalem veya sadece bir ruj sürerek yüzlerini renklendiriyorlar. Kimileri far sürmüyorum, çünkü gölge yapmayı bilmiyorum, maskara süremiyorum, çünkü elime gözüme bulaştırıyorum eyeliner sürmek istiyorum ama gözüme düzgün hat çekemiyorum diyorlar. Bundan dolayı sizlere pratik göz makyajları ve eyeliner sürme taktiklerinden bahsedeceğim ve vereceğim örneklerle de kendinize bu teknikleri rahatlıkla uygulayacaksınız.

prakit-makyaj.jpg

Şimdi aşağıda sizlerin de kolayca uygulayabileceği bazı örnekler paylaşıyor olacağım. Burada işinize yarayacak en önemli araç makyaj fırçalarınız. Elinizde bir adet far ve dağıtma fırçanız varsa sadece 5 dakika zamanınızı alan son derece pratik makyajlar yapmanız mümkün olacak. Aşağıdaki örnekleri incelersek ilk resim de kaş kemiğinin üzerine kalem ya da koyu renk bir far ile hat çekip, far dağıtma fırçasıyla üzerinden geçilmiş. Ve göz’e istenilen gölge verilmiş. Gözlere derinlik veren buğuyu ise sadece bir göz kalemi ve far dağıtma fırçasıyla yapmanız mümkün. İkinci örnekte de yine siyah göz kalemi ile ince bir hat çekip, fırça ile dağıttıktan sonra yeşil tonlarında toz ya krem bir farla göz kapağınızın üzerinden geçiyorsunuz.

eyerline-jpg.88361

Aşağıdaki görsel de ise yeşil bir far kalemle istediğiniz kalınlıkta gelişigüzel bir kalem çekiyorsunuz sonrasında ise far dağıtma fırçası ile far’ı dağıtıyorsunuz .

far.jpg

Burada ise gözlere toz pembe ya da pudra tonlarında bir far geçiyoruz, kullandığımız far’ın bir ton koyusu göz kalemi ile hattımızı çekip dağıtıyoruz. Aşağıda son paylaştığım fotoğrafta da son derece kolay uygulanabilir eyeliner sürüm örneğini görebilirsiniz.

goz-fari.jpg

Eklentiler

• eyerline.jpg
    eyerline.jpg
    73.4 KB · Gösterim: 129