Portekiz'in EURO 2016 şampiyonluk primi belli oldu

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Özel üye
Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım futbolcularına 'sadece EURO 2016'ya katıldıkları için' 500'er bin Euro, toplamda ise 650'şer bin Euro dağıtmıştı. Şampiyon olan Portekiz'in oyuncuları ise 275'er bin Euro alacak
Euro 2016 şampiyonu olan Portekiz’in kazanacağı primler belli oldu. Fransa’yı finalde Eder’in golüyle deviren Portekiz’de oyuncular federasyonun söz verdiği üzere 275’er bin Euro prim alacak.

Favori ülkeler arasında en az şampiyonluk primi alacak takımların başında gelen Portekiz’de futbolcular, turnuvaya katılım primi almazken, şampiyonluğun teşekkürü olarak sadece 275 bin Euro ile ödüllendirilecek. Turnuvayı şampiyon tamamlayan Portekiz aynı zamanda 25,5 milyon Euro’luk para ödülünün de sahibi oldu.

1 DAKİKA OYNAMAYAN HAYRULLAH'A 151 BİN EURO
Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda futbolcular sadece turnuvaya katılım primi olarak 500’er bin Euro para almıştı. Ay yıldızlı futbolculara Euro 2016 dönüşünde 150'şer bin Euro daha dağıtılmış ve böylelikle toplam prim 650'şer bin Euro'ya ulaşmıştı.

Milli takımda 1 dakika bile oynama şansı bulamayan Adanaspor kalecisi Hayrullah Akyüz de 151 bin Euro almıştı.

Portekiz’in Euro 2016 şampiyonluğu için UEFA'dan alacağı para ise şöyle:

Şampiyonluk: 8 milyon Euro
Yarı Final: 4 milyon Euro
Çeyrek Final: 2,5 milyon Euro
Son 16 Turu: 1,5 milyon Euro
Grup Aşaması: 1,5 milyon Euro (3 beraberlik)
Katılım Bedeli: 8 milyon Euro
TOPLAM: 25,5 milyon Euro

HT
 

smoove

Üye
Bu kadar astronomik olması rakamların bir tek beni mi şaşırtıyor arkadaşlar. Doğduğumuzdan beri ilkokul, yabancı dil öğrenmek için belki de özel bir ilkokul, müzik enstrümanları öğrenmek için kurslar, soonrasında iyi bir ortaokula girmek için ailemiz kaygı duyar, hatta iyi bir semtte oturmuyorsak tanıdıklara rica edilir ve onların evinden ikametgah çıkarttırılır. Ortaokul boyunca haftasonu dershaneler hatta özel dersler, liselere giriş sınavı, sonrasında lisedeyken yine dershaneler, akşamları test kitapları çöz, öss sınavı, üniversite eğitimi, şehir dışında okunuyorsa inanılmaz bir masraf, part-time işe girip masrafları karşılamaya çalışmak, sonrasında iş başvuruları, iş görüşmeleri, işe girdiniz ve alacağınız rakam 2500- 3500 TL ki bu da Türkiye şartlarında iyi bir rakam başlangıç maaşı olarak. EEE yukardaki habere bakıyorum turnuvaya katılım bedeli olarak 500 bin euro almış milli takımdaki oyuncular. Yoruma gerek yok. Dşyeceksiniz ki sen de futbolcu olsaydı o zaman, evet artık bizden geçti öyle bir şansımız yok, ancak ben de belki onlinebahissiteleri.tv sitesinden istatistiklere bakıp, iyi bir karşılaştırma yapıp maç sonuçlarını tahmin etmeye çalışabilirim. Ama piyango bile çıksa bir futbolcunun aldığı rakamlara ulaşmak mümkün olmayacak gibi gözüküyor. Kardeşim hadi beni bırak, doktor, avukat, öğretmen bu değerli insanlar da çok düşük ücretlerle çalışıyor. Bu kadar fark olmaması lazım, bir terslik var.
 
Top