• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Photoshop Saç Rengi Değiştirme

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
İlk önce resmi photoshop'ta açıyoruz. Ben bu arkadaşı seçtim.

Şimdi Background katmanını kopyalayın ve ctrl+u tuşlarına basın. Açılan pencerede colorize kutucuğunu işaretleyin. Ve burada kaydırma çubuklarıyla istediğiniz bir rengi ayarlayın. Ayarladığımız renk daha sonra yapacağımız bir işlem ile daha güzel bir hale gelecek siz sadece rengi seçin ve OK deyin. Düzeltmesi kolay

Ardından kopya katman seçili iken layer>add layer mask>hide all komutunu verin. Bütün değişiklikler kaybolacak ama önemli değil. Ekrandaki görüntü aşağıdaki gibi olsun yeter

Yumuşak bir fırça seçin ve önplan (foreground) siyah yaparak saçları boyayın. Daha önce belirlediğimiz renk ortaya çıkacaktır. Saçların ince yerlerini fırça boyutunu küçülterek daha rahat boyayabilirsiniz.

Blending mode'u da soft light olarak ayarlayın. (Layer yazan yerin altından)

Düzenleyen yönetici:

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bi ara bende çok ilgileniyordum photoshopla Cerezforumdan önce :D
Araya iş hayatı falanda girince hepsi yalan oldu :)
Bunu bende denemedim maksat paylaşım :)

ben bilgisayar teknisyeniyim hayatım bilgisayar başında geçti dostum oldu o bende paylaşımla uğraşırım ama paylaşımlarımı önce ben denerim ki sorulacak sorulara verilebilecek cevap bulayım denenmeyen yola yol demem ben yolu denemek lazım ki nereye gittiğini anlaya bilesin