PhotoShop - Basit duvar resmi oluşturma

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında bu tesadüfen az önce farklı bir çalışma yaparken fark ettiğim bir özellik. Daha önce duvara çizilmiş resim örneğini şurada göstermiştik. Ancak buradaki çalışma resmin transparan özelliğini değiştirerek yapılıyordu.

Şimdi farklı bir teknikle duvar resmi oluşturmayı görelim.

Bunun için Photoshop programının Patch Tool aracını kullanacağız. Bu araç aslında fotoğrafçıların sıklıkla kullandığı sivilce yok etmek için kullandığı araçtır...

Aslında burada yapacağımız tek şey nesne yok etmek için kullandığımız bu özelliğin transparan özelliğinden yararlanmak. :) Şimdi hemen bunu nasıl yapacağımızı görelim.

Orijinal resim...

orijinal.jpg

Buna benzer bir resmi Photoshop ile açtıktan sonra sol menüden Patch Tool aracını seçip resmi kabataslak seçiyoruz ve özellikle Transparent kutucuğuna tik koyuyoruz.

Not: Eğer bu alanı işaretlemezsek seçili alanı tamamen resimden silmeniz mümkün)
duvar-resim.jpg

Bu işlemden sonra fare imleci ile resmi tutup resmin uygun bir alanına sürükleyip bırakın. Bu sürede önizleme görüneceği için en uygun yeri rahatlıkla seçebilirsiniz. Sonuç olarak şu şekilde duvara çizilmiş izlenimi veren bir resmi elde edebilirsiniz.
tansparan-patc-tool.jpg

Deneme yanılma yoluyla herhangi bir zemine çizilmiş harika resimler oluşturabilirsiniz.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
bende photoimperesium 4 var bütün islemleri bunula yapiyorum
fotografta istedigin calismayi yapabiliyorsun ama @YoRuMSuZ senin calisma yaptigin programda cok güzel
en güzeli emek verdigin buda emek verildigi icin resimleri hep güzel yapar :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eğer istediklerini yapabiliyorsan en güzel program budur @yilmaz27 :D

Photoshop tüm dünyada kullanılan ücretli ve profesyonellerin kullandığı sınırsız özellikli bir program. Ben henüz yolun başındayım bu program konusunda. Daha önce yıllarca Paint Shop Pro kullandım Photoshop'a geçeli yaklaşık 6 ay falan oluyor.