Photoshop 2021 - Neural Filters - Harika özellik

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Photoshop 2021 sürümü ile birlikte bir çok yenilikte sunuldu. Gökyüzü değiştirme, hızlı ve kolay seçim aracı, birbirinden gösterişli efektler, saç iyileştirme, şekil düzenlemeler vs vs.

Ama bir özellik var ki herkesin ilgisini bir anda üzerine topladı. Yapay zeka ile çalışan Neural Filters özelliği. Bu filtrelerle hiç uğraşmadan sadece birkaç tıklama ile insan yüzü üzerinde harika sonuçlanan değişimler yapabiliyorsunuz. Bu yeni özellikle birlikte fotoğrafçıların işleri de önemli ölçüde kolaylaşmış görünüyor.

İlgili alana Filters > Neural Filters münüsünden ulaşabilirsiniz.

Neural Filters - Smart Portrait


Not: Neural Filters bölümleri üst üst filtreler eklerken bulut sunucudan çalışmasından kaynaklandığını düşündüğüm nedenle sorun verebiliyor. Bunun için Photosop'u kapatıp her seferinde ilgili resmi Photoshop ile açmayı deneyebilirsiniz. Bir alternatife C:\Users\\AppData\Roaming\Adobe\UXP\PluginsStorage\PHSP\22\Internal\com.adobe.nfp.gallery\PluginData klasörünün adını değiştirmek.


Neural Filters bölümünde birçok ayar var ancak özellikle dikkat çeken yüz üzerinde değişimleri kolayca yapabileceğiniz "Smart Portrait" özellikleri ile ilgili değişimleri içeren aşağıdaki resimler sizler için örnek olabilir.

Smart Portrait bölümündeki özellikleri kullanarak sonsuz sayıda kombinasyonla resimleriniz üzerinde inanılmaz değişimler yapabilirsiniz. Buradaki efektlerin tümünün etki derecesi +- 50 şeklinde ayarlanabiliyor...


Orijinal resim
Orijinal resimGülümseme efekti. Dikkat edin yapay zeka uyun dişleri yüze uygun olarak ekliyor...
Gülümseme efektiBiraz şaşırmış görüntü
Şaşırma efektiHepimiz yaşlanınca nasıl göründüğümüzü merak ederiz.
Yaşlanma efektiGençleştirme
GençleştirmeBakış açısını değiştirme efekti
Bakış yönüSaç çoğaltma
Saç çoğaltmaSaç azaltma
Saç azaltmaYüzün açısını sağa veya sola değiştirme. Bu da harika bir özellik...
Yüzün açısını değiştirmeBirkaç efekti birlikte kullanma

Efektler
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu çalışmada ise orijinal resmin olarak bir erkek kullanıyoruz. Yine Photoshop 2021 ile gelen Edit > Sky Replacement... (Arkaplan gökyüzü değiştirme) özelliği ile orijinal resimde beyaz renk olan arkaplana bir tıklama ile gökyüzü görünümü eklendi.


Orijinal resme arka plan eklenmiş hali. Edit > Sky Replacement...
Arkaplan eklemeGençleştirme ve yaşlandırma: Filters > Neural Filters > Smart Portrait
Gençleştirme


Yaşlandırma

Orijinal resim
Orijinal resimGülümseme efekti. Dikkat edin yapay zeka uyun dişleri yüze uygun olarak ekliyor...
Gülümseme efektiBiraz şaşırmış görüntü
Şaşırma efektiHafif bir tebessüm katalım
Tebessüm
 

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Bazıları resimlerinin üzerinde efekt çalışması yaptıktan sonra profil fotoğrafı yapıyor. Çok güzel yada yakışıklı olduklarını sanıyorlar öyle halbuki komik duruma düşüyorlar. Eğlence amaçlı olanlar farklı tabi.
 
Videoyu düzenlemenize izin veren tüm özelliklerle, Movavi 'yi uzun zamandır okudum . Ben de bu programdan doğrudan YouTube'da video yayınlayabilirim. Video düzenleme için hangi programları kullanıyorsunuz?
 
Son düzenleme:
Top