• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

pembe kelebek

• Konuyu açan misafir
  • Açılış tarihi
M

misafir

Ziyaretçi
zamanın birinde güzelmi güzel pembe bi kelebek varmış...
pembe kelebek bahar geldiginde her sabah güneş doğar doğmaz çıkar şarkılar söylerek çiçekleri dolaşırmış,en çok güneşli havaları severmiş, en çok yağmurdan korkarmış, çünkü yağmur kanatlarını ıslatınca uçamazmış.
bir gün yine şarkılar söyleyerek çiçekleri dolaşırken aniden gök gürlemiş şimşek çakmış ve yağmur başlamış, pembe kelebek hemen sığınacak bir yer aramaya başlamış, tam o an da oradan geçen bir adama rastlamış hemen genç adamın omuzuna konmuş ve:"beni yağmurdan korurmusun, lütfen" demiş. genç adam "tabii ki"demiş ve kelebeği avuçlarına almış. genç adam avcundaki kelebeğe bakmış öyle güzelmiş ki içi ısınmış:"sen neden bu kadar güzelsin" diye sormuş. kelebek " bilmiyorum ki..." demiş. pembe kelebeğin sesi müzik gibiymiş, genç adam, pembe kelebeği o kadar beğenmiş ki ona aşık olmuş. biraz sonra yağmur durulmuş, pembe kelebek genç adama:"beni yağmurdan koruduğun için teşekkürler." demiş. genç adam: "bir şey değil" demiş. kelebek: "artık gitmeliyim" demiş. genç adam pembe kalabeğin gitmesini hiç istemiyormuş ama söyleyememiş, tam pembe kelebek uçmak üzereyken: "seni bir daha görebilr miyim" demiş. pembe kelebek çok sevinmiş, çünkü o da genç adama aşık olmuş. pembe kelebek gülümseyerek: "yarın yine gelirim, aynı yerde beni bekle olur mu?" demiş.
genç adam çok sevinmiş ve bir gün sonra yine aynı yerde pembe kelebeği bekleyemeye başlamış, ancak bir gün önce onları gören yağmur çok kıskanmış ve ertesi gün gökyüzünde beklemeye başlamış.
pembe kelebek sabah erkenden pembelere bürünmüş süslenmiş, kulaklarına bile küpeler takmış ve genç adamı görmek için yola koyulmuş,
pembe kelebek gökyüzüne bakmış, gökyüzünde küçük bi bulut varmış nasıl olsa yetişirim diye yoluna devam etmiş, genç adamın beklediği yere çok az kalmış o an birden bire şimşek çakmış, gök gürlemiş ve yağmur başlamış, pembe kelebek çaresiz kaçamamış, yağmurda ıslanan pembe kelebek yerlere düşmüş ve yağmur pembe kelebeği alıp götürmüş. genç adam pembe kelebeğin yağmur sularında sürüklendiğini görmüş, ama yetişememiş ve pembe kelebek yağmur sularında kaybolmuş...
genç adam üzüntüsünden kahrolmuş, günlerce yemek yememiş su içmemeiş, pembe kelebege olan aşkı hiç geçmiyomuş, sanki bir gün onu bulacalmış gibi kırlarda, çiçek bahçelerinde hep pembe kelebeği aramış.yüreği öyle acıyomuş ki yüreğinin acısı göklere kadar çıkıyomuş.
bir gün gökyüzünden bir ses gelmiş, pembe kelebeğin sesiymiş. şöyle diyormuş gökyüzünden gelen ses: "SENİ SEVİYORUM, ARTIK GELEMEM, AMA SENİ BURADA ÖMRÜMÜN SONUNA KADAR BEKLEYECEĞİM."
pembe kelebeğin sesini duyan genç adam gözyaşlarını tutamamış, yaşamdan hiç keyif almayan genç adam yine yağmurlu bir gün kendini yağmur sularına bırakmış ve gökyüzüne çıkmış. gökyüzünde kelebeği karşısında gören genç adam çok sevinmiş kelebeği avuçlarına almış çok sevinen pembe kelebek genç adama: "biliyormusun seni çok özledim." demiş. bu söz Tanrının öyle hoşuna gitmiş ki. tam o anda gökyüzünden bir ses gürlemiş. Tanrının sesiymiş. şöyle demiş tanrı: "AŞKLARI ÖLÜMSÜZ YARATTIM, AŞKLAR SONSUZA KADAR SÜRECEK VE HİÇ BİTMEYECEK, SEVİN BİRBİRİNİZİ SEVEBİLDİĞİNİZ KADAR." pembe kelebek ve genç adam ellerini açmışlar: "teşekkürler Tanrım" demişler........

CAN HİKMET DEĞİRMENCİ