Peki siz hangisini seçerdiniz

Siz Olsanız Hangisini Seçerdiniz?
Bir gün, bir kadın evinden çıkar ve evinin önünde hayat tecrübesi ile dolu üç ihtiyara rastlar .

Onları tanımamaktadır.Onlara: “ Sizleri tanıdığımı sanmıyorum, ancak aç olmalısınız. Lütfen eve giriniz, sizlere yemeniz için bir şeyler ikram etmek istiyorum“ der

"Evin erkeği içeride mi ?" diye sorarlar.

“Hayır,o dışarıda", diye cevap verir kadın. Onlar da “bu durumda eve giremeyeceklerini", söylerler.

Akşam kocası eve döndüğünde kadın ona olanı biteni anlatır.

“ Git onlara benim evde olduğumu söyle ve içeri davet et “ der karısına. Kadın çıkar ve eve girmeleri için davet eder.

“Biz bir eve asla birlikte girmeyiz " derler ona. Kadın “ niçin” diye bilmek ister. Yaşlılardan biri ona : arkadaşlarından birini işaret ederek isminin Zenginlik, diğer arkadaşının isminin Başarı olduğunu söyler ve kendisini ise Sevgi olarak tanıtır.

Ve : “Şimdi evine dön ve kocanla hangimizin eve girmesini istediğinizi kararlaştırın“ diye ilave eder.

Kadın eve girer ve kocasına konuşmaları anlatır. Kocası çok sevinir. Kendi kendine. Ne güzel diye söylenir. Eğer böyle bir olanağımız varsa elbette“Zenginliği". Davet edeceğiz der . Ancak karısı böyle düşünmez.“Niçin “Başarıyı “ davet etmiyoruz ? “ diye sorar.

Bu sırada kızları diğer odadadır.Konuşmaları duyar ve hemen araya girerekten kendi teklifini ortaya atar : “Sevgi yi davet etsek daha güzel olmaz mı? Evimizin her tarafı sevgi ile dolar" der.Kocası karısına : “Kızımızın tavsiyesini tutalım. Hemen dışarı çık ve “ Sevgi ye davetlimiz olduğunu söyle

Kadın dışarı çıkar ve üç yaşlı adama içlerinden hangisinin “Sevgi” olduğunu sorar ve ona : “Davetlimizsiniz,içeri buyurun “ der. “Sevgi “ ayağa kalkar ve yavaş yavaş eve doğru yürümeye başlar.Bu sırada diğer ikisi de ayağa kalkarlar ve onu takip etmeye başlarlar.
Kadın şaşkın bir vaziyette “Zenginlik" ve “ Başarı“ ya : “Ben sadece “Sevgi“ yi davet ettim siz niçin geliyorsunuz ?” diye sorar

Yaşlı adamlar hep birlikte : “ Eğer siz “Zenginlik" veya “Başarı“ yı davet etmiş olsaydınız, diğer ikimiz dışarıda kalacaktık. Ama madem ki siz “Sevgi“ yi,davet ettiniz, bizde o nereye giderse birlikte gideriz.

Çünkü SEVGİ nin olduğu yerde , ZENGİNLİK ve BAŞARI da vardır “ derler.

Celal28-

Forum Gururu
Walla Bana Sorsalar Sewgiyi Tercih Ederdim...!!! Sonunda Denildiği Gibi Sewgi Olduktan Sonra Başarı We Zengilikte Gelir.Ama Sewgi Olmadıktan Sonra Ne Başarının Nede Zengiliğin Bir Anlamı Yok...Bu Benim Düşüncem Tabi

Sevgi.2

Aktif
Ben de kesinlikle hem de kesinlikle sevgiyi davet ederdim.Diğerlerini çalışarak kazanırım sevgi öncelikli lazım diye düşünürdüm.

Ne sevgisi yav. Sevgi olunca zenginlik ve başarı nasil oluyor? Başarıyı tercih ederdim. Başarı olunca zenginlik de olur. Para varsa huzur da var. Sıkıntı yok.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Başarıyı davet ederdim başarılı olunca çoğu şeye sahip oluyorsunuz çünkü sevgi karın doyurmuyor diye boşa dememiş atalarımız eğer karın doyursaydı çoğu kadın ve erkek bıçak bıçağa gelmezlerdi acı ama gerçek
Samanlık seyhan olmuyor maalesef hele de bu devirde