• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    "Karantina" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Pejmürde

AybüKe

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
Türk Dil Kurumu’na ( TDK) göre pejmürde Farsça kökenli olup "eski püskü, yırtık, dağınık ve perişan" anlamına geliyor.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ben de yeri geldikçe kullanıyorum pejmürde sözcüğünü. Bugün de epeyce gündem oldu siyasi büyüklerimizden biri bir diğer siyasetçi için kullandı. :)

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
İlk defa duydum, duyar duymaz da hemen araştırmıştım. Ama foruma ekleyememiştim. Aybüke eline sağlık. Canım ülkemde her güne yeni kelime ne güzel bilmeyen öğrenmiş oluyor 😊

AybüKe

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
İlk defa duydum, duyar duymaz da hemen araştırmıştım. Ama foruma ekleyememiştim. Aybüke eline sağlık. Canım ülkemde her güne yeni kelime ne güzel bilmeyen öğrenmiş oluyor 😊
Aynen öyle bende sanki kulak aşinalığı var gibi bu kelimeye ama günlük hayatımda kullaandığım bir kelime değildi