• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Peçeli Bir Kadın Dünyayı Nasıl Görür?

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Peçeli bir kadın dünyayı nasıl görür?
pece-takan-kadin-suudi-fotograf-nolmus-620x400.jpg

pece-takan-kadin-dunyayi-nasil-gorur-nolmus-7.jpg

Suudi Arabistan‘lı fotoğrafçı Faisal Almalki peçeli Suudi Arabistan kadınlarının dünyayı nasıl gördüğünü bir fotoğraf serisiyle ortaya koymuş. “Lone Canyon”, yani “Yalnız Vadi” adlı serinin adı da kadın ile yüzünü tamamen örten peçenin arasında kalan boşluğu simgeliyormuş.

Fotoğrafçı bu seriye ilk başta bu kıyafetin ait olduğu alt kültürü anlamaya yönelik bir hareket olarak başladığını söylüyor. Fakat Almalki’nin fotoğraf serisi daha sonra “önyargının portresi”ne dönüşmüş. Fotoğrafçı peçeli bir kadının dünyayı nasıl gördüğünü fotoğraflarken peçenin “öteki”nin sembolü haline geldiğini belirtiyor.
pece-takan-kadin-dunyayi-nasil-gorur-nolmus-8.jpg
 
Son düzenleme:

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
ülkemizde de kadınların yarısından fazlası peçe kullanıyor gibi görünüyor. umarım bunun yanlış olduğu çok geçmeden anlaşılır...
 

Düş

Özel Üye
Özel üye
Ortunmek iyi guzel hos fakat, su kapkara carsaf gibi seylerle ve peceleriyle bir muslumana benzemiyorlar.
 

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
Peceli bir kadın eğer bunu kendisi istiyorsa hiç bir sorun yok istediği gibi giyinebilir kimseyi bahlamamalı,harici bir durum varsa ki çoğunluk koca yada baba ve toplum baskısı yaptırıyorsa bu bir felakettir,
 
Top