• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Paypal Geri Gelebilir

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Türkiye'de çok önemli ticari hacme ulaşmış olan PayPal, BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) ile olan anlaşmazlık nedeniyle ülkemizdeki faaliyetlerini durdurmuştu.

Özellikle yurt dışı ile alışveriş yapan kişisel ve kurumsal firmaları büyük boyutlarda sıkıntıya sokmuştu bu durum. Örneğin yazılım satın alma olaylarında da biz webmasterlar çok zor durumda kaldık. Örneğin forumun yeni sürümünü bu nedenle indiremedim. :)

Bu durum birkaç yıl öncesinde olduğu gibi PayPal ödemeleri ve para çekme işlerinde komisyonculuğu tekrar hızlı şekilde gündeme getirdi. Yutdışında bir ülkede otutum izni olan biri adına açılmış bir PayPal hesabı üzerinden yüksek yüzdelerle ödeme ve apra çekme işlemleri gerçekleştiriliyor. Umarız bu sorun kısa bir süre içinde çözülür.

Yeni açıklama şu şekilde...

Bir süre önce BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) lisansını onaylamadığı gerekçesi ile Türkiyeden çekilen paypal, son dönemdeki olaylar dahilinde tekrar başvuru yapacağını açıkladı.

Türkiye genelinde yapılan temizlik operasyonuna BDDK da dahil oldu ve bunun sonucunda tekrar başvuru yapacaklarını belirten paypal yetkilileri olumlu sonuç alacaklarını düşünüyor. Gerekli isteklerin yerine getirilmesi için tekrar 3 senelik bir sürenin olacağını düşünürsek, bu başvuru sonucunda 3 yıl daha rahat bir şekilde paypal kullanmaya devam edebileceğiz.

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
-İnşallah inşallah.
-Bunlar hortumu kendilerine bağladılar.
+Ne hortumu.. kanalizasyon borularını bağladılar. :D