• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Paranın Alamadıkları

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
aE7oOaW.jpg

Para bir ev satın alabilir ama bir yuvayı satın alamaz.
Para bir yatak alabilir ama uykuyu satın alamaz.
Para bir saat alabilir ama zamanı satın alamaz.
Para bir kitap alabilir ama bilgiyi satın alamaz.
Para yiyecek alabilir ama iştah satın alamaz.
Para statüyü alabilir ama saygıyı satın alamaz.
Para kan alabilir ama hayatı satın alamaz.
Para ilaç alabilir ama sağlığı satın alamaz.
Para seks alabilir ama aşkı satın alamaz.
Para sigorta alabilir ama güvenceyi satın alamaz. ..!

alıntı

Para bir ev satın alabilir ama bir yuvayı satın alamaz.---- Para için evlenecek bir sürü insan var.
Para bir yatak alabilir ama uykuyu satın alamaz.---- Uyku ilaçları sürü ile satılmakta.
Para bir kitap alabilir ama bilgiyi satın alamaz.---- Bilgiliyi arayan yok şuanda.
Para yiyecek alabilir ama iştah satın alamaz.--- İştah açıcı ilaçlar var.
Para statüyü alabilir ama saygıyı satın alamaz.---- Saygının ağa babasını alır.
Para kan alabilir ama hayatı satın alamaz.---- Buna diyecek bir şeyim yok.
Para ilaç alabilir ama sağlığı satın alamaz.----Buna da.
Para seks alabilir ama aşkı satın alamaz.---- Sırf paraya aşık olan insanlar var, aşkı da alır.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Hatrım kalır; görüşüne saygı duyuyorum.. Konuda eleştiriye açık bi konu. Bende fikrimi belirteyim..
Paranın aldığı ilaçların insanlara ne kadar yarar sağladığı ortada.. uyku için uyku ilacı var ama sağlığı bozduktan sonra anlamı var mı..
Paraya olan ilgi aşk değil hırstır para tutkusudur; açgözlülüktür..
İnsan gerçekten aşık değilse aşkını para için satar ama parayla aşk satın alamaz.. gel sana para vericem bana aşık ol beni sev dese biri, zorla sevemeyecekse o paranın hükmü olur mu? olmaz..
sıcacık mutlu bi yuvayı paranın satın aldığını gördünmü? para için evlenenlerin sonu ortada iki gün sonra mahkeme kapılarında hepsi.. yada hergün kavga mutsuzluk..

Bende senin görüşüne saygı duyuyorum...
Demişsin ya "Paraya olan ilgi aşk değil hırstır para tutkusudur; açgözlülüktür.." her aşkta biraz hırs ve tutku vardır.

Ve "İnsan gerçekten aşık değilse aşkını para için satar ama parayla aşk satın alamaz.. gel sana para vericem bana aşık ol beni sev dese biri, zorla sevemeyecekse o paranın hükmü olur mu? olmaz." demişsin senin bahsettiğin olay yıllar önce tükendi karşı cinste aranan ilk özellikler iyi iş iyi para.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Parayla sağlığımızı satın alamayız doğru ama sağlığımıza kavuşmak için de para şart maalesef:)
Aşkı da satın alamaz ama çoğu aşk ta maddi imkansızlıklar yüzünden bitiyor:(
Paranız yoksa karnınızı da doyuramazsınız ,kıyafette satın alamazsınız siyah pantolon hikâyesi en basit örnek
Ama para huzuru ,mutluluğu asla satın alamaz o alınan bir şey değil çünkü;)