Özgür Gümüşsoy'dan..

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Hiçbir seferinde bambaşka dünyalara taşıyamadım hayallerimi
'Dikkat Kırılabilir' yazılı kolilerle…
Evet biraz da tekrar incineceğimden korkarak
Sana çıkılan her yolculuktan vazgeçmiştim.
Varlığın yüreğime yük oluyor ama sevdam muhitinden asla taşınmayacak!

[Pek Kirli Beyaz]

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Şehir içi otobüslerde, gidiş yönüne ters olan o koltuklara oturuyorum ben genelde. Geride kalanlara bakmaktan memnunum galiba…
Ve sen, tahmin edemeyeceğin kadar gerilerdesin…

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Ben edebiyat dâhisiyim ama sayılarla pek aram yok… Bir(iy)le biri(ni) toplayınca sonuç yine bir çıkacak sanıyorum... Hep yanlış cevap!

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
ne vakit aramız biraz limoni olsa seninle, vücudumda açlıktan ağzı kokan bir kemirgen peyda olur. Hiç bıkmadan, usanmadan iç organlarımı dişlemeye başlar ki; yüreğimin kara sınırlarına yaklaştığında mecburen durur. Bilir çünkü orada sen varsın, seni incittiğinde bu bedenden daha fazla beslenemeyeceğini fark edecek denli usta bir avcıdır. Ben ona isim vermemeyi tercih ettim, sen istersen Aşk diyebilirsin!

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Unutuluyor mesafelerin hoyratlığında, tenlerin sıcaklığı. Unutuluyor tüm ilk’lerin tarihleri. İlk el tutuşmalar, ilk öpüşmeler, ilk ayrılıklar… Biz olmaya dair ne varsa tek tek unutuluyor! Özen gösteriliyor evde onu hatırlatabilecek eşyalarla yüz yüze gelmemeye. Geride kalıyor aşklar da, her şey gibi… Ya da öyle sanılıyor. Gelip bir yumruk midene inene kadar, göğüs kafesinde o ağrıyı hissedene kadar öyle sanılıyor. Sek tüketilmez hale dönüşüyor git gide sertleşen tüm o sancıların. Ve nihayet sen de acı bir su oluyorsun işte, şişede göründüğü gibi durmaya çalışan bir rakı damlasına. Mazide kalanların şerefine!

[Ölümüm Aşkın Elinden Olacak!]

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Seninle olan bir an daha yerleşebilsin diye hafızama
Kalan tüm geçmişimi tek hamlede silebilirim!

[ On Yıl Sonraki Sen’e Mektup]

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Sanırım aşk ile ateşin en net olan benzerlikleri
Her ikisinin de düştüğü yeri cayır cayır yakmasıydı
Ne sanıyorsunuz siz, bu beden boşuna mı yanmayı ibadet saydı!

[Haydarpaşa Yanıyor!]

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Doymamışım demek hayal kırıklıklarına daha,
tıka basa yokluğunla dolduruyorum kalbimi...

[Vasati 24 Tane Sen]