Özge Özpirinçci Fotoğrafları

Papatya

V.I.P
V.I.P
Özge Özpirinçci (d. 1 Nisan 1986, İstanbul), Türk oyuncu.

İlkokul ve ortaokulu İstanbul'da okudu. Lise eğitiminde AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde okudu.

Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.

dljoi2p.jpg


BpXfLc4.jpg


Ayrıca Eti Browni ve Algida Cornetto reklamlarında da oynadı.

Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile iyi iş çıkaran genç oyuncu Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada'yı canlandırmaktaydı. Bu dizide beş bölüm oynadı.

Show Tv'de yayınlanan duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun'da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri başarıyla oynadı. Dizi 73. Bölümü ile son kez ekranlarda görüldü.

mS4oOQW.jpg


X8gMff3.jpg


Özpirinçci, ayrıca 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli'nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır.

Ayrıca 2010'da Show Tv kanalında yayınlanan ve 11. Bölümü ile yayınından kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide altı dil bilen "Dilruba" karakterini canlandırmaktaydı.

Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer'i canlandırdı.

ATV'de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde ise baş rol olan Asiye karakterini oynamıştır ve TRT Okul'da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı.


MQOcieM.jpg


c3GfQCt.jpg


Kayıp filminde de rol almıştır. Aramızda Kalsın adlı dizide Görkem karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında çekilen Karışık Kaset filminin başrol oyuncusu İrem karakterini canlandırmıştır.

15 yılı Şubat ayında başlayan Aşk Yeniden dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır. 29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

Alıntıdır.
 

Papatya

V.I.P
V.I.P
Yemek yapmayı bu kadar severken formda kalmayı nasıl başarıyorsunuz?

Özpirinçci; Ben çok formda kalan biri değilim ama beslenmeme dikkat ediyorum ve olabildiğince hareket etmeye çalışıyorum. Asansör yerine genellikle merdiven kullanıyorum. Sağlığım elverdiğince kendime dikkat etmeye çalışıyorum.

YmZWEeo.jpg


ragRxoc.jpg


Yıllardır beklediğiniz ve daha sonrasında kavuştuğunuz, filmin ismi gibi acı, tatlı, ekşi ilişki yaşadığınız biri oldu mu hiç hayatınızda?

Senarist; Senaryoyu yazarken ve Andaç'la daha sonraki çalışmalarımızda hepimizin hayatında yaşadığı duygular üzerinden yol almaya çalıştık. Bence filmi gerçek kılan da bu özelliği aslında. Benim de hayatımda yaşamış olduğum ve hepimizin yaşamış olduğu duygular var filmin içinde. Ne demek istediğimi de seyirciler izlerken anlayacaklar ve şöyle diyecekler, “Ben böyle bir anı yaşamıştım”. İsmen baktığımızda ise kendi hayatımda sıralamaya koyacak olursam, ekşi, acı ve tatlı diyebilirim.

myQ5rOX.jpg


PHitfyX.jpg


Özge Özpirinçci Fotoğrafları
 
Top