"Oyuncularımızdan aksayan isimler olursa..."

Sentinus

Hayali bir Aslıya şiirler yazan şizofren bir Kerem
Özel üye
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve başarılı defans oyuncusu Ersan Adem Gülüm, Lokomotiv Moskova maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.
Şenol Güneş yaptığı açıklamada;

"Grupta ilk yarı tamamlandı. İlk yarıda 2 maç deplasmanda yapmıştık. Puan olarak ikinciyiz. Gruptan iki takım çıkacak. Gruptan çıkmak şansımızı var. Kazandığımız sürece lider olarak gruptan çıkma şansımız var. Lider takımla oynuyoruz. Yenersek avantajlı duruma geçeceğiz. Sonrasında Skenderbeu ile oynayacağız. Diğer maçta Lokomotiv ile Sporting oynayacak. Her şey mümkün ama biz durumu lehimize çevirmek için kazanmak için oynayacağız. Eksik oyuncumuz yok. Tüm takım hazır. Umarım güzel bir maç olur."

"Milosevic'ten genel olarak memnunum top tekniği ve oyun görüşü olarak iyiydi ancak yakın markajda sıkıntısı vardı. Rakibe uzak oldukları zaman az pozisyon verdiler. Az oynama sıkıntısı olabilir ama olumsuz görmüyorum. Topu oyuna sokması gayet iyiydi. Yakın markajda rakibi daha çok bozmalı. İlk başlarda Rhodolfo da eksik kalıyordu ancak zamanla düzelecektir. Bunları düzelttiğimizde daha iyi olacağız. Rakip üzerimize fazla gelmiyor zaten ama geldiklerinde markajımızı iyi yaparsak sorun olmaz."

"Oyuncu iyi durumdaysa sağlık ve mental açıdan oynatırım. Ama dinlendirmek gerekirse dinlendiririz. Bazı maçlarda bunu yapıyoruz. Oyuncularımızdan aksayan isimler olursa değişiklikler yaparız. Oyuncunun ne kadar oynadığı değil ne verdiği önemli. Her oyuncu maça 11'de başlamak ister. Ama başta rakipler de diri olduğu için bu gücü kırmak için güçlü bir takım gerekir. Biz de fizik ve mental açıdan iyi olan her oyuncuyu oynatıyoruz. Kasımpaşa maçından sonra toparlama süremiz vardı. Şimdi Bursa'da daha sıkışık gideceğiz. 1 gün dinlenip bir gün antrenman yapıp Bursa'ya gideceğiz. Zor olacak ama biz yarınki maçı düşünüyoruz."

"Maçı kazanırsak avantajlı oluruz. Her iş başlangıçta zordur ama zoru başarırsanız kolay olur. Biz maçlarımızı kazanırsak her şey kolay olur. Rakibin oyun planına hakimiz. Yine aynı şekilde oynayacaklarını düşünüyorum. Samedov, Maicon ve Niasse ile çıkacaklardır. Stoperde sıkıntıları var. Corluka cezalı. Diğer stoperler de sakat. Kimlerin oynayacağı ile ilgili soru işaretleri var. 2 veya 3 oyuncuları değişebilir. Bizde sonra maç kazanamadılar ama oyun formatı aynı. Son maç farklı bitti ama çok baskılı bir maç değildi. Gelen gol oldu. Yarın savunma anlayışlı bir rakip bekliyoruz. Kontra atağa çıktıklarında ne yapacağımız önemli. Niasse'yi burada kullanıyorlar. Biz önümüzdeki iki maçı kazandığımız takdirde iş son maça kalmaz. Gruptan lider olarak çıkarız."

Ersan Gülüm; “Son maç berabere bitmişti. Maçın hakkı da beraberlikti. Pozisyonlarımız vardı ama golü atamamıştık. Yarın güzel bir maç olacak. Rakibimiz iyi bir takım. Formdayız, herkes elinden geleni yapıyor. Gruptan birinci olarak çıkmak istiyoruz. Yarın kim kazanırsa avantaj elde edecek. Üç takımın puanları yakın. Yarın mutlaka kazanmalıyız. İnşallah iyi bir sonuç elde ederiz. Fizik olarak iyiyiz. Geçen sene daha çok seyahat yapmıştık. Çok yoruluyorduk ama bu sene maçlarımızı İstanbul’da oynuyoruz ve o kadar yorulmuyoruz. Vücudumuz çok maç yapmaya alıştı. Hava şartları iyi olursa olimpiyatta oynamak zor değil. Sahaya kazanmak için çıkacağız. Avrupa’da geçen seneden daha iyi bir noktaya gitmek istiyoruz. Rhodolfo ile çabuk uyum sağladık. Türkiye’de futbol zordur. Görevimi iyi yapmaya çalışıyorum.”

Haber Kaynağı: HABER1903
 
Top