• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Oyun oynarken polisin otomobilini yaktı

'katniss'

Üstat
Adana'da evlerinin önünde arkadaşıyla birlikte oynayan 9 yaşındaki çocuk, polis memurunun park halindeki otomobilini yaktı.
Adana'da evlerinin önünde arkadaşıyla birlikte oynayan 9 yaşındaki çocuk, polis memurunun park halindeki otomobilini yaktı. Olay, merkez Seyhan ilçesi Yeşiloba Mahallesi'ndeki Zincirlibağlar TOKİ konutlarında meydana geldi. İddiaya göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görevli 15 yıllık polis memuru Ahmet Akyüzlü, 15 gün önce bankadan 15 bin lira kredi çekerek 26 bin liraya 01 GD 913 plakalı otomobili aldı. Otomobilin kaskosunu yaptırmadığı için işe sabah toplu taşıma aracıyla giden polis memuru, otomobilini ise parka bıraktı. 9 yaşındaki A.C. ile arkadaşı A.Ç. (6) de park alanında sabah oyun oynamaya başladı. A.C., arkadaşına otomobil yakma oyunu oynamak istediğini söyledi. İki paket kibrit alan A.C., evlerinin önünde park halinde duran otomobillerin yanına geldi. A.C., polisin yeni aldığı otomobilin ön tarafına geçerek yaktığı kibriti otomobilin içine attı. Kısa sürede otomobil alev alırken, çevredeki vatandaşlar aracı söndürmek için müdahale etti. Kısa sürede olay yerine gelen polislerin de yardımıyla otomobil söndürüldü ancak motor kısmında çıkan yangından dolayı büyük hasar oluştu. Olayı haber alan polis memuru Ahmet Akyüzlü de hemen olay yerine geldi. Gördüğü manzara karşısında şaşkına dönen polis memuru, "Ben otomobili 15 gün önce aldım. Daha ilk taksitini bile ödemedim. Param olmadığı için kasko yaptırmamıştım, ayın 15'inde maaş aldıktan sonra kasko yaptıracaktım. Şimdi ne olacak" diye konuştu.

Olay yerine gelen polis ekipleri, kısa sürede yangını kimin çıkardığını buldu. Otomobilin yanına getirilen çocuk, arkadaşıyla oyun oynarken otomobili kendisinin yaktığını söyledi. -