• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

ÖSS'lilere ulaşım bedava...

Melek

Usta
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ÖSS'ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak. Bazı semtlerde Mobil Danışma merkezleri kurulacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ÖSS'ye girecek öğrencilere ve ailelerine ücretsiz otobüs hizmeti verecek. Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, sınava girecek öğrenciler için Kadıköy, Harem Otobüs Terminali, Bayrampaşa Büyük İstanbul Otogarı, Taksim Meydanı, Eminönü Meydanı ve Beyazıt Meydanı'ndan 26 ilçeye semt merkezlerine ücretsiz sefer yapacağı belirtildi.

ZABITA TEYAKKUZDA

Üniversite adayları için Şehir Hatları Vapurları ile tramvay ve metro hatlarında da sınav günü ücretsiz ulaşım imkanı sağlanacağı belirtilen açıklamaya göre, sınav günü alınacak tedbirler şöyle: Sınavın yapılacağı tüm ilçe ve semtlerde hiçbir şekilde su kesintisi yapılmayacak. Sınav tarihinde belli merkezlerde sınava girecek öğrencilere ve ailelerine yardımcı olmak için Mobil Danışma merkezleri kurulacak. Sınavın yapılacağı merkezlerde işportacıların ve seyyar satıcıların gürültü oluşturarak, öğrencileri rahatsız edecek şekilde satış yapmalarına müsaade edilmeyecek. Zabıta ekipleri sınav süresince sınav salonları çerçevesinde görevlendirilecek.
 
Top