• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Onur Tuna kimdir?

Papatya

V.I.P
V.I.P
Filinta dizisinde başarılı oyunculuk performansı sergileyerek başrol oyunculuğu yapan ve Seda Güven ile yaşadığı aşkla gündeme gelen Onur Tuna kimdir?
V9looB.jpg
Onur Tuna, 16 Temmuz 1988 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur.
Annesi tapu dairesinden emekli, babası matematik öğretmenidir.
Bir abisi vardır.
lqkJJQ.jpg
9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı.
Ege Üniversitesi konservatuvarında Sanat Müziği ses eğitimi de aldı.
Gitar çalmasını bilen Onur Tuna’nın Acın Verdi ve Tıpkı Sen adlı iki şarkısı da vardır. Ayrıca 70'e yakın şarkısı vardır.
grkddO.jpg
P1588O.jpg
1,95 boyunda olan Onur Tuna, ortaokul yıllarından itibaren lisanslı voleybol ve basketbol oynadı. Ortaokul ve lise yıllarında tiyatro oyunlarında yer almaya başladı. İzmir’de Üniversitede okurken 4 yıl profosyonel mankenlik yaptı.
İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.
7ao99N.jpg
Senaryosunu Mahsun Kırmızıgül’ün yazdığı 2011 yılında Atv’de oynamaya başlayan “Hayat Devam Ediyor” adlı dizide Siraç Bakırcı karakterini canlandırırken, Fikret Kuşkan, Şenay Gürler, Rozet Hubeş, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Menderes Samancılar ile birlikte rol aldı.
2014 yılında başrolleri Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek’in paylaştığı “Bi Küçük Eylül Meselesi” adlı sinema filminde rol aldı.
23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve ilk 9 bölümünün yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan “Filinta” adlı dizide Onur Tuna (Filinta Mustafa) karakterini canlandırırken; Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Damla Aslanalp “Lara Zaharyas”, Serhat Tutumluer (Boris Zaharyas), Naz Elmas (Azize), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Kayra Şenocak (Hasan), Bülent Alkış (Padişah) gibi isimler rol almıştır.
Alıntıdır.
 

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Yakışıklı ve bi aurası var bunu anlıyorum, bir de çirkin olup beğenilenler var, ya çirkin demeyelim de standart olmayan şekilde olanlar.
Şeytan tüyü olayına inanıyorum ben, bazı insanlar da gerçekten var.
Onca insanı en yapıyorlarda topluyorlar etraflarına anlamıyorum. :)
O cirkinlerde de seytan tuyu olmasa zaten hic cekilmezler herseylerini ona borclular ?
 
Top