OneDrive Nedir ve Ne İşe Yarar?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
OneDrive, ücretsiz çevrimiçi bir depolama servisidir ve size ücretsiz 15 GB alan sunmaktadır. Her ne kadar internetteki kaynaklarda bir seferde yükleyebileceğiniz dosya boyutu 2 GB olarak lanse edilse de bir seferde 10 GB lık bir dosyayı kabul etmekte. Yanınızda taşınabilir bellek bulundurmaya gerek duymadan internet bağlantısı olan herhangi bir yerden dosyalarınıza OneDrive üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Eğer bilgisayarınızda OneDrive hizmetini kullanmak istemiyorsanız tüm işletim sistemlerindeki kaldırma ve ya devre dışı bırakma yöntemlerinin alnatıldığu BURADAKİ konumuzu inceleyebilirsiniz.

Eğer cep telefonunuzdan OneDrive alanonı kontrol etmek istiyorsanız ve resimlerinizi direkt olarak OneDrive'a yüklemek isterseniz uygulamayı BURADAN yükleyebilirsiniz.

Microsoft’un bulut tabanlı depolama servisi OneDrive geçtiğimiz haftalarda 2 GB’lık sınırı kaldırmış ama sınırın ne olduğu açıklanmamıştı Blog.onedrive.com adresinde açıklanan haber ile sınırın 10 GB’a çekildiği belirtilmiş durumdadır.

OneDrive'a resimlerinizi, videolarınızı, belgelerinizi ve diğer dosyalarınızı OneDrive’a ekleyip dilediğiniz yerden bu dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Dosyalarınızı depolamak için yanınızda bir USB Bellek taşımak yerine OneDrive’a yükleyerek internet erişimin bulunduğu tüm cihazlardan erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda bulunan dosyalarıda kolay bir şekilde OneDrive’a aktarabilir, depolayabilirsiniz.

oedrive.jpg
Çoklu platformu destekleyen OneDrive kullanımı için, Hotmail veya Microsoft Live hesabına sahip olunmalı ve Microsoft OneDrive - Access files anywhere. Create docs with free Office Online. Jump adresi üzerinden OneDrive kontrol paneline erişebilmektesiniz. OneDrive ekranı oldukça basit ve anlaşılır olması bir diğer tercih sebeplerindendir. Özellikle iş bilgisayarınızla OneDrive ile eşitlediğinizde Office Programı çalışmalarınızdan tutun, bir çok veriye ve verilerin web ortamında link üzerinden paylaşılmasına kadar olanaklara akıllı telefonlarınızdan dahil ulaşabilirsiniz.

OneDrive Nasıl Çalışır? Nasıl Kullanılır?
OneDrive’ı internet erişimi olan çoğu yerden ulaşabilirsiniz. Telefonunuzdan çektiğiniz resimleri, videolarınızı OneDrive’a aktararak bilgilerinizin depolanmasını sağlayabilirsiniz. Eğer kullandığınız cihazın internet erişimi varsa OneDrive’a bağlanarak dosyalarınızı yönetebilir, yeni bir dosya yaratabilirsiniz.

OneDrive’ı Kimler Kullanabilir?
OneDrive’ı Windows Live (Outlook) hesabı olan herkes kullanabilir. Eğer Windows Live hesabınız yoksa tekrardan bir kayıt oluşturmanız gerekmektedir.

OneDrive Ücretli Mi?
OneDrive kullanıcılarına 15 GB’a kadar ücretsiz hizmet ve destek sağlamaktadır. Eğer OneDrive’ın sizlere sunmuş olduğu 15 GB’lık depolama alanı sizlere yetmiyorsa sizlere sunulmuş olan ücretli planlarına gözatmanız ve size uygun olan planı/paketi satın alarak depolama alanını yükseltebilirsiniz.
 
Top