• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ömer Seyfettin - Perili köşk

Suskun

V.I.P
V.I.P
Kitabın Adı:Perili köşk
Kitabın Yazarı: Ömer Seyfettin
Kitabın Yazılma Yılı:1988
Kitabın Yayınevi: BİREY YAYINLARI
Kitabın Basım Yılı: 2005
Sayfa Sayısı:210 sayfa
Kitap özetini çıkaran GÜLSÜN KÜLEN


Kitabın Özeti:

Bekçi ile köşk’ün önünden geçen Sermet Bey köşk’ün kiralık olduğunu göen Sermet Bey bekçi ile köşk’ün sahibi olan Hacı Niyazi Bey 5 yıllık kirayı birden istemiş Sermet beyde vermiş antlaşmayı imzalamış .Hacı Niyazi Bey herkes komşuların sözünden etkilenip kaçıyor demiş.

SERMET BEY:Ben hiç birşeyden korkmam .demiş

eve yerleşmişler. her gece yarısı olduğunda evi hayaletler basıyormuş.SRMMET BEY korkmuyormuş ama eşive çocukları korkuyormuş.Sermet Bey bir gün saklanıp onun kim olduğunu bulmaya çalışacakmış.bu fikri ailesine danışmış ve ailesi ona yapmamasını söylemiş.Sermet bey onları dinlemeyip dediğini uygulamaya kararvermiş.o hale dokunduunda yok olursa artık onar inanacağını söylemiş.bir akşam ağacın dalına oturmuş ve onun gelmesini beklemiş.sonundao gelmiş bacakları titremiş veama hala daha korkmadığını belirtmiş.”vücudum korkuyor ben korkmuyorum demiş”.ve hayaletin arkasına atlamış ve onu tuttuğunda yok olmamış.ve yavaşça yaklaşarak onu yakalamış.sonra balkondaki ailesine haber vererek ışık getirin demiş.ıışığı getirmişler ve bu seferde hayalet yüzündeki beyaz çarşafı bırakmak istemiyormuş.sonunda zorla sökmüşler almışlar yüzünden veeeeeeeee! oda ne?saçı sakalına karışmış HACI NİYAZİ BEY.sonra küçük kızına odamdaki masanın üstünde duran kalem ve kağıdı getirin. ve küçük kızı getirmiş.SERMET BEY,HACI NİYAZİ EFENDİ’YE 3 senelik kontratı verdiğine dahil bir kontrat imzalatmış.HACI NİYAZİ BEY hiç düşünmeden imzalamış.
 
Top