• Merhaba Ziyaretçi.
    "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

ÖLüm VaR

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Ölüm... insan düşünürken bu kelimeyi telaffuz ederken bile içi ürperiyor değil mi?
Ağzımizin tadini bozan ölüm..dogmak kadar doğal, yasamak kadar yaşlanmak kadar doğal her insan ölmek için doğmuştur gelin görün ki hiç hesaba katmadan hiç bize ugramayacak gibi dünya hayatına son gaz devam ederiz yasamak için mücadele vermek gerekiyor çalışmak çabalamak gayret etmek gerekiyor ama hep anı yaşamaktan zaman zaman kaçırıyoruz biz bu telaş içerisinde iken ölüm kapımızı çalıp ne zaman ki evden sevdiğimiz bir insanı götürürse iste o zaman eyvah diyoruz yada keşke yaaa!! keşke ertelemeseydim dediğinde yapsaydım pişmanlıkları dilimizde döner durur ama artık çok geçtir..

Bizler ölümün hep ilerleyen yaşlarda yaşlılıkta başımıza gelecek derken évden canının bir parçasını en kıymetlim yada degerlini aldığında anlıyoruz ki ölümün yaşı yok gün ve saat gelmişse sayılı nefes bitmişse artik ne bir dakkika ileri nede geri tabi bunu metanetli iman ve ihlasla karşılamak isyan etmeden Allah verdi Allah aldi diyebiliyorsak ne mutlu bize,birde tersi ise isyan edersek Allah muhafaza imana zarar vermiş oluruz ne gelirse haktan gelir kula zamansız ölüm geride kalanı her gün yaşarken öldürüyor anılarla yaşamak hayal edilen şeylerin günü geldiğinde maalesef ki o kişi yanınızda olmayacak,o yüzden yaşamın ve aldığınız nefesin kıymetini bilin etrafınızda sizi sevenleri sizin sevdiklerinizi üzmeyin ve ertelemeyin ölüm gelince yapılacaklara,planlara hayal ettiğiniz şeyleri yapacak kadar zamanda tanınmiyor malesef..

Derler ya bir insanın evinden birini kaybetmeyince baska birinin acısını anlayamaz yada çok derinden o acıyı bilemez önce yukarıda da belirttim gibi bazı acıların tarifi yoktur ifadesi anlatımı yoktur ama insanı içten içe yakar sevdiğin kişiyi özlemek var ya helede geri gelmeyecek birini özlemek inanın tarifi yok (sadece geçmişte ne yaşadınızsa anılarına sarılıp teselli bulursunuz hani bir söz vardır Allah düşmanıma bu acıyı vermesin derlerdi ben düşünürdüm düşmana bile verilmemesini istemediği şey neydi?nedir o acı biliyor musunuz ?bir annenin evladını kendi elleriyle toprağa vermesidir,o ne kadar büyük bir imtihan ki düşünün düşmanın bile ciğerimin yanmasına insanin gönlü razı olmuyor ki bu şekilde dua ediyor o kişi..
Ey kudreti büyük Allahım kulunun derecesini ve makamını yukseltmek için en derinden ve siddetli sarsıcı şekilde kulunu imtihan eden güzel Allahım sen kuluna zülm etmezsin sen bagri yanan ciğer ateşi ile her gün küle dönen bu anne babaların göğsüne inşirah ferahligi ver burda ayrıldık ama rabbim senn bizlere cennette kavuşmayı nasip et..AMİN..

İnsan yaşayan bir ölüdür aslında asıl yaşamak ölünce başlayacak gerçek alem ve ebedi hayat ahiret bunun bilincinde olarak yaşamak her geçen günün ömürden bir gün daha gitti ölüme bir adim daha yakınım diyebiliyorsan ne ala mevla bu sekikde ihlasla ve şuurla yaşayi nasip etsin cümlemize inşallah..

Ömür o kadarda uzun değil dostlar şu yalan dünyada ne kırmaya nede kırılmaya lüzum yokken hırsları uğruna sürüklenip giden telafisi varken hiç oralı olmayan sanki ebedi ve sonsuz bir hayat sunulmuş bahşedilmiş gibi yaşam ve hüküm süren nefsi uğruna her günahı kendine hak bilip yaşam şekline sokan aslında aciz ve acınacak halde olan kullarına da sen doğru yolu ölümle tanışmadan sevdiklerini kaybetmeden ve canlarını yakmadan acıtmadan sen yoluna döndür Allahım..ölümle ayrıldığımız tüm sevdiklerimizi cennetini nasip eyle ve bizlerede geride kalan gaflette olan kullarına da merhamet eyle Allahım..

Sevgili dostlar özlemek kelimesinin ne demek olduğunu sevdiğiniz birini kaybedince anlıyorsunuz ve sonra size biri özledim dediğinde çok inandırıcı gelmiyor çünkü ölen birini özlemek nasıl biliyormusunuz iciniz yanarken çöl de bir damla su aramak gibi öyle yakan yaktıkça kavuran kavruldukça halden düşüren bitkin birakan bir şey..
 

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Türk filminde deli adam rolündeki sanatçı "ölümde var ölümde" diye bağırırdı. Yaşlı genç; fakir zengin demeden herkes ölecek. Rabbim genç ve evlat acısı göstermesin.
 
Top