Okullar çocuklar için ortak eğitim değildir

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Tek okul sisteminin destekçileri, eğitimde cinsiyet ayrımının daha iyi çalıştığı fikrine dayanır, çünkü odak daha çok derslerdir, bu sayede hem erkek hem de kız birbirlerinin dikkatlerini okul işlerinden uzaklaştırabilir, bu özellikle okul işlerinden uzaklaştırılabilir. ortaokul, ortaokul, ek olarak, bazı öğrencilerin karşı cinsin kendilerine karşı bakış açısıyla ilgili endişeye kapılma olasılığına ek olarak, performanslarından çok görünüşleri hakkında düşünmelerine neden olur.​

Karma olmayan eğitimin faydaları nelerdir?​

Bazı çocuklar aynı cinsiyetten bireylerle dolu bir ortamda gelişirken, bazı çocuklar karma okulda daha iyisini yapar. Bu gerçekten çocuklarınızı nasıl yetiştirdiğinize ve farklı ortamlara nasıl adapte olduklarına bağlıdır. Çocuklarınızı aynı cinsiyet okuluna göndermenin avantajlarından bazıları:
  • Daha rahat bir ortam​

Birçok tek cinsiyetli okul, erkekler ve kızlar için daha rahat olabilir, çünkü sosyal kaygı baskısı çekmezler. Sınıfta kendileri olabilirler ve açık ve dürüst konuşabilirler. Risk almak için daha istekli olacaklar, çünkü karşı cinsin önünde yüz suyu sağlama konusunda endişelenmek zorunda kalmayacaklar. Tipik olarak, tek cinsiyetli bir sınıftaki ortamlar sürekli konuşma ve fikirlerle gelişir. Herkes tartışmalara özgürce katılır, bazen paylaşılan okullarda öğrenciler sınıf tartışmalarına katılmak zorunda kalırlar. Ayrıca, tek cinsiyetli bir ortamda güçlü kardeşlik veya kardeşlik duyguları beslenir.
  • Daha özel bir yaklaşım​

Tek cinsiyetli sınıflar öğretmene müfredatı özelleştirme fırsatı sunar. Müfredatı öğrencilerin iletişim kuracağı şekilde tasarlayabilirler. Örneğin, bir kız okulunda bir öğretmen, kızlar için daha önemli olan kitapları okuyabilir ve korkuları hakkında daha fazla konuşabilir. Jin Air veya güçlü ve ilham verici kahramanları olan diğer kitaplar derinlemesine incelenebilir. Öte yandan, bir erkek okulundaki bir öğretmen, baba ve oğul ilişkisini içeren Hamlet'i ve yetişkinliğe ulaşan çocuklar için diğer hikayeleri öğretebilir. Tek cinsiyetli okullar, öğrencilerin bu tür konulara odaklanmalarına izin verir.
  • Daha az​

Tek cinsiyetli okullar, özellikle kız okulları, daha az gruba sahiptir. Popüler veya sevimli çocuklar olarak görülme konusunda endişelenmelerine gerek yok, çalışmalarına odaklanmalarına ve diğer kızlarla iyi arkadaşlıklar kurmalarına izin veriyorlar. Aynı şekilde, erkeklerin okullarında, kızların önünde soğuma baskısı azalır, bu nedenle çocuklar akranlarına karşı daha cömerttir ve başkalarını dışlayan gruplar oluşturma olasılığı daha düşüktür.
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Karma eğitimin dezavantajları nelerdir?​

Tek cinsiyetli eğitim için çok sayıda artı varsa, bazı olumsuzluklar da olmalıdır. İşte tek cinsiyetli eğitimdeki bazı kusurlar:

Arkadaşlarınızla daha az zaman geçirin​

Birçok tek cinsiyetli okul uzaktadır, bu nedenle ebeveynler genellikle çocuklarını hostele koyarlar, bu da haftayı hostelde geçirip hafta sonları evde kalmak için geri döndükleri anlamına gelir. Bu, hafta sonları okul arkadaşlarını görme ve okul dışında onlarla zaman geçirme fırsatını reddediyor.

Gelecekte emilmesi en zor​

Tek cinsiyetli okullar daha güvenli ve daha huzurlu bir ortam sağladığından, öğrenciler gelecekte karışık cinsiyetli bir topluluğa uyum sağlamakta zorlanırlar. Karşı cinsle nasıl başa çıkacaklarını bilmeyebilirler ve kendi başlarına dünyaya çıktıklarında kültürel şoklara benzeyen bir şey yaşayabilirler.

Karma eğitim ve tek cinsiyetli eğitim - Çocuğunuz için hangisinin daha iyi olduğuna nasıl karar verirsiniz?​

6. Gelecekte emilmesi en zor olan​

Tek cinsiyetli okullar daha güvenli ve daha huzurlu bir ortam sağladığından, öğrenciler gelecekte karışık cinsiyetli bir topluluğa uyum sağlamakta zorlanırlar. Karşı cinsle nasıl başa çıkacaklarını bilmeyebilirler ve kendi başlarına dünyaya çıktıklarında kültürel şoklara benzeyen bir şey yaşayabilirler.
Karma eğitim ve bir cinsiyet eğitimi - Çocuğunuz için hangisinin daha iyi olduğuna nasıl karar verirsiniz?
Bir milyon dolarlık bir soru sorun - tek cinsiyetli eğitimin çocuğunuz için daha iyi olup olmadığı. Karar vermenin en iyi yolu, aklınızdaki okul hakkında kapsamlı bir araştırma yapmaktır. Okulu ziyaret edin ve konumu, müfredatın yapısını, öğretmenlerin öğretmek için iyi donanımlı olup olmadığını ve okulun ailenizle aynı değerlere sahip olup olmadığını kontrol edin. Çocuğunuzun isteklerini de düşünün, çünkü çocukların kilit bir görüşü olmalıdır. Çevreyi düşünmek, çocuklarınızın ve hepsinin gücünün gelişmesini sağlayacaktır. Ayrıca iki dünya arasında bir denge kurabilirsiniz. Örneğin, çocuğunuzu çift cinsiyetli bir okula gönderebilir ve ders dışı etkinlikler sırasında okuldan veya hafta sonu boyunca diğer cinsiyetle karıştırmayı teşvik edebilirsiniz.

Sonuç olarak, tek cinsiyetli eğitim aslında on dokuzuncu yüzyıldan önce var olan eğitim türünün tersine çevrilmesidir. Çoğunlukla uygulandığı şekilde gelişen ve modern bir biçimde geri döndü. Bugünün çocukları için yararlı mı yoksa uygunsuz mu olduğuna dair tek bir karar yoktur. Ebeveyn olarak, bu sadece sizin kararınız.

Sonuç olarak​

Tek cinsiyetli eğitim aslında ondokuzuncu yüzyıldan önce var olan eğitim türüne bir dönüştür. Çoğunlukla uygulandığı şekilde gelişen ve modern bir biçimde geri döndü. Bugünün çocukları için yararlı mı yoksa uygunsuz mu olduğuna dair tek bir karar yoktur. Ebeveyn olarak, bu sadece sizin kararınız.

Burada tüm bilgi bilgime amaçlıdır ve yabancı web çevrilmiştir ve uzmanlara danışmak tavsiye edilir.
 
Top