Öğretmene ekders müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Çelik, bayram ve resmi tatillerde ek ders ücretlerinin artık kesilmeyeceğini açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Çelik star aracılığıyla 600 bin öğretmene müjde verdi. Çelik, bayram ve resmi tatillerde ek ders ücretlerinin artık kesilmeyeceğini açıkladı

MİLLİ Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’ten 600 bin öğretmene müjde verdi. Çelik, yeni bir çalışmayla resmi bayram ve resmi tatillerde öğretmenlerin ek ders ücretlerinin bundan sonra kesilmeyeceğini açıkladı. Çelik, star’a yaptığı açıklamada, Aralık yayımlanan genelgenin yanlış anlamalara sebep olduğunu belirterek bunları sona erdirmek için yeni bir çalışma yaptıklarını bildirdi. Çelik, milli ve mahalli bayramlar nedeniyle tatil olan günlerle, ayakta tedavileri nedeniyle ders görevinin yerine getirilmediğinde de ek ders ücreti ödeneceği haberini verdi.

Ancak, öğretmenlerin raporlu olduğu günlerde ek ders ücreti alamayacağını ifade eden Çelik, ‘Sadece öğretmenler için değil, müsteşar, genel müdürler de rapor aldıkları zaman ek ders ücreti alamazlar. Aynı şekilde öğretmenler içinde bu hüküm geçerlidir’ dedi

YANLIŞ UYGULAMALAR

ŞUBAT ayında yayımladıkları genelgenin bazı uygulamalarda tereddütlere neden olduğunu belirterek ‘Mesela 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ve sonraki tatil gününde öğretmenlerimize ek ders ücreti ödenmesi gerekirken ödenmediği şeklinde duyumlar aldık. Bunun üzerine Maliye Bakanlığı yetkilileriyle görüşüp konuyu netleştirmeye karar verdik’ diye konuştu. 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim gibi resmi bayramların ve tatillerinin öğretmenlerin kendi iradesi dışında olduğunu vurgulayan Çelik, ‘Böyle törenler ve tatiller, kanunlardan kaynaklanan bir engel olduğu için öğretmenlerin mağdur olmaması lazım’ dedi.

AYAKTA TEDAVİYE EK DERS

Çelik hastalık nedeniyle alınan raporun, öğretmenlerin ayakta tedavi gördüğü, günlük sevk işlemleri ile karıştırıldığının altını da çizerek ayakta tedavi görüldüğünde ek ders ücretlerinin ödeneceğini kaydetti. Çelik, öğretmenlerin ek derslerinin kesileceği iddialarının doğru olmadığını da kaydetti.
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Evet burda da ödenmiyordu. Yeni ek ders yönetmeliğinden sonra bize de bişiler yapmaya karar verdi demek, baktı oylar gidiyor :)
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hayır yaa. o gün eyleme katıldığımızda söylemiştim. Bunu hazırlayanların gözünden kaçmış bir durum sadece :) Bilmiyorlar bilmiyorlar ve öğrenecekler. Masa başından yönetimlerde hep olur bu tür aksilikler.
 
Top