Öğrenci ve öğretmen pozitif çıksa da eğitime devam edilecek!

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Yüz yüze eğitim için Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından yeni bir uygulama tebliği hazırlandı. Buna göre, sınıfta koronavirüs vakası olsa bile eğitime devam edilecek.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun yüz yüze eğitim için hazırladğı yeni tebliğe göre, sınıflarda yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan öğrencisi olması durumunda da eğitime devam edilecek.

Öğretmenler ve sınıftaki öğrenciler temaslı kabul edilecek
Yüz yüze eğitime geçilen okullarda, olası bir Covid-19 vakası durumunda ne tür bir prosedür uygulanacağı merak konusuydu. Koronavirüs Bilim Kurulu yüz yüze eğitim için yeni bir tebliğ hazırladı.

Karara göre, sınıfta bir vaka tespit edildiğinde, sınıfta maske, sosyal mesafe kuralına uyuluyorsa, sınıftaki tüm öğrenciler temaslı kabul edilecek ve 14 gün boyunca eğitime devam edilecek.

Teneffüslerde ise temaslı öğrencilerin diğer öğrencilerden ayrı tutulması sağlanacak. Ana okulu öğrencilerinin pozitif vaka olması durumunda ise, öğrenciler yakın temaslı kabul edilecek ve 14 gün boyunca evde izolasyonda olmaları sağlanacak.

ÖĞRETMENLERDE DURUM
Öğretmenlerin Covid-19 testinin pozitif çıkması halinde ise, bütün öğretmenler temaslı kabul edilecek ve sosyal mesafe kuralına uyularak eğitime devam edilecek. İkinci ve üçüncü vakaların tespit edilmesi halinde, tüm öğretmenler yakın temaslı kabul edilip 14 gün izolasyonları sağlanacak.

HER 2 SAATTE BİR KONTROL
Öğrenciler arasında koronavirüs vakaları artması halinde, semptom taraması yapılacak. Her 2 saatte bir öğrencilerin ateşi ölçülecek ve semptom belirlenen öğrenciler sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bir öğrenci veya Öğretmen de virüs çıkacak ve eğitime devam edebilecek ha
Bu kararı bilim kurulu hangi kafayla almış benim aklım buna hiç yatmadı
Bir kişi de virüs çıkması demek bütün okula bulaşması demek

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Gercekten bile miyorum sadece görünen su ki burada sagliga ve insana verilen deger sifirr

Bizim burada asagi yukari 1 ay olucak ana okulunda ögretmende cikti ve su an 2 hafta kapattilar ayni kural normal okullar icinde gecerli

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Gercekten bile miyorum sadece görünen su ki burada sagliga ve insana verilen deger sifirr

Bizim burada asagi yukari 1 ay olucak ana okulunda ögretmende cikti ve su an 2 hafta kapattilar ayni kural normal okullar icinde gecerli
Maalesef öyle hatta hayvanın bile değeri yok dün arkadaşla konuştum onun evin oralarda kedi taşların arasına sıkışmış kaç kere belediyeyi aramışlar kurtarmaya gelmemişler en sonunda biri çıkarmayı başarmış ama kedi yerlerde sürünüyormuş yine aramışlar gelin de veteriner götürün diye yine gelen giden olmayınca arabası olan biri götürmüş bu sefer de veteriner gelin alın kediyi biz bunu ne yapacaz demiş
Anlayacağın hiç bir canlının değeri yok bu dünya da

Enda

Neylersin!!!
V.I.P

Maalesef öyle hatta hayvanın bile değeri yok dün arkadaşla konuştum onun evin oralarda kedi taşların arasına sıkışmış kaç kere belediyeyi aramışlar kurtarmaya gelmemişler en sonunda biri çıkarmayı başarmış ama kedi yerlerde sürünüyormuş yine aramışlar gelin de veteriner götürün diye yine gelen giden olmayınca arabası olan biri götürmüş bu sefer de veteriner gelin alın kediyi biz bunu ne yapacaz demiş
Anlayacağın hiç bir canlının değeri yok bu dünya da

EsRaRenGiz

.
Özel üye
Zaten son 10 yıldır öğrenciler olarak üzerimizde sistem değiştire değiştire deney yapılarak eğitim konusunda az sıkıntılar çekmişiz gibi bir de bu pandemi çıktı ortaya tam oldu. Yüz yüze eğitim olduğu sürece bu tip sorunlar ortaya çıkmaya devam edecek öte yandan uzaktan eğitim olsa da başka bir dert. Sanırım bu süreçte hangi seçenek olursa olsun her türlü ortaya kısa ve uzun vadeli kötü sonuçlar çıkacak gibi görünüyor. Günümüz öğrencileri olarak kayıp nesil olduk çıktık arkadaş. İleride de bu neslin diplomaları bile kale alınmazsa şaşırmam.

Simurg

Kabullenmiş olmanın dayanılmaz hafifliği...
Özel üye
Bilim kurulu ve hükümet yetkililerin ortak kararı deniliyor ancak tabi ki siyasi yanı da var. Mecburiyetler söz konusu.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Zaten bir suru sorun cikariyorlardi bu durumda belki diplamada verilmiye bilir sonucta birs ögrenmiyon sinav yapmiyorsun ne ye dayanip diploma verilecek