Öğrenci Kulüpleri ve Görevleri

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Başlangıçta eğitsel kol olan eiğitici faaliyet bölümlerinin adının sosyal kulüp olarak değiştirilmesi çok yadırganmıştı. Kulüp sözcüğünün bizdeki çağrışımını yıkmak zor oldu ama artık kanıksandı durum.

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
bilim fen ve teknoloji kulubunude yazabilirmisiniz acaba acill bulamıyorummm

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
bilim fen ve teknoloji kulubunude yazabilirmisiniz acaba acill bulamıyorummm

Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübünün Amaçları

1- Öğrencilere fen sevgisini kazandırmak.

2- Bu derslerin korkulacak dersler olmadığını, hayatımızın bir parçası olduğunu, doğadaki canlı cansız bütün varlıklar arası ilişkilerin aslında matematiksel ve bilimsel düşünme ile çok daha anlaşılabilir olduğu inancını geliştirmek.

3- Kişisel becerilerin ve bireysel zekânın ortaya çıkmasına uygun zemin oluşturma

4- Problem çözme becerilerini ve muhakeme yeteneğini geliştirmek.

5- Sorunlar karşısında yılmayacak ve çözüm üretebilecek bir düşünce sistemini oluşturabilecek ve gelişmeye açık bir kişilik sahibi bireyler yetiştirme.

6- Deney-gözlem ve diğer sayısal metotlarla öğrencilerimizin araştırma duygusunu geliştirme.

7- Varlıklar ve olaylar arasındaki sebep –sonuç ilişkilerini kurabilme gücünü geliştirmek.

8- Pozitif ve analitik düşünebilme, yorumlama, analiz ve sentez yapabilme gücünün geliştirilmesi

9- Yukarıda sayılan özellikler ışığında kabiliyetli öğrencilerin bulunması; bilimsel çalışmalara yönlendirilmesi; milletine ve ülkesine en faydalı fertlerin gün ışığına çıkarılması bilimsel ve diğer sayısal metotlarla öğrencilerimizin araştırma duygusunu geliştirme

L

lalenur

Ziyaretçi
Teşekkür ederim çok işime yaradı öğrenci kulüpleri ile ilgili bilgi arıyordum.

S

sılanur

Ziyaretçi
:-)resim yapıyolar bende o kulübe gittim resimleri asıyorlar ben buna benzer yaptım:-)