ÖĞLEN KAN ŞEKERİ DÜŞEN KAHVALTIDA PATATES YESİN

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Patates, bağırsak kanserini önleyici ve hipoglisemiye karşı bulunmaz bir nimettir. Eğer öğleden sonra kan şekeriniz düşüyorsa, öğlen orta boy haşlanmış bir patatesi az tuzlu olması koşuluyla tüketmelisiniz.
Kan şekeriniz tam da öğlen vakti düşüyorsa, o zaman sabah kahvaltınızda haşlanmış patates tüketirseniz, ertesi gün bu şikayetinizin geçtiğini göreceksiniz. Hipoglisemi hastalarına; kan şekerinin düşme seyrine göre günde maksimum iki defa bu kürü uygulamalarını tavsiye ediyorum; çok sağlıklıdır.
Bilindiği üzere kolon kanseri genetik olarak risk grubu en yüksek olan kanser çeşitlerinden biridir. Bu hastalık için de patates mükemmel bir yardımcıdır. Üç tane orta boy patatesi, kabuklarını soymadan soğuk suda yıkayarak, ağzı kapalı tencerede kaynatıp çatlayana kadar pişirin. Patatesin kabuklarının içerisinde bulunan suberin; özellikle yeni başlamış kolon kanserini durdurucu etkiye sahiptir. Burada bilinmesi gereken, sadece suyunun içilmesi gerektiğidir. Patateslerin yenmesine gerek yoktur. Günde bir kez bir su bardağı şeklinde içilerek uygulanacak olan bu kürün, yılda bir kez uygulanmasını tavsiye ediyorum.

TAZE ÜZÜM ALERJİ VE KAŞINTININ İLACI

Günümüz insanlarının en belirgin özelliklerinden biri de kronik yorgunluktur. Çevremdeki çoğu insanın, özellikle öğleden sonraları enerjilerinin fazlaca düştüğüne çok sık şahit oluyorum. Bu sorunu yaşayan insanlara, günde 15-20 tane taze beyaz üzümü çekirdeklerini de çiğneyerek tüketmelerini tavsiye ettiğimde, kısa bir süre sonra enerjilerinin nasıl arttığını bizzat gözlemledim.
Hatta ekstrasistolü ve ritim bozukluğu rahatsızlığı olanların da taze üzüm tüketmenin çok büyük faydasını göreceğini eklemeliyim.
Taze üzümün alerjiye ve kaşıntıya karşı müthiş bir çözüm olduğuna da değinmeden edemeyeceğim. Bazı insanların elleri ve ayakları kaşınır. Bunun en yaygın iki sebebi olabilir: Çok fazla siyah çay veya ithal susam içeren gıdalar tüketiyorladır. Üzüm çekirdeği, bu kaşıntıları, histamin salgısını düşürücü etkisinden dolayı yok eder.
Ancak önemli bir konuya dikkat çekmem gerekir ise, şeker hastalarının bu meyveyi tüketmelerinde sakınca görüyoum.

Alinti