• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Öğle Uykusu Hafızayı Koruyor

Celal28-

Forum Gururu
Harvard Üniversitesi bilim adamlarına göre; gün ortasında uyumak insan vücudu için çok yararlı.

Ayrıca gün içerisinde 60-90 dakika uyumanın; beyni 8 saatlik gece uykusuna kadar dinlendirdigi belirtiliyor. Bilim adamları, ögle uykularının beyni dinlendirmesinin yanı sıra ö renme yetene ini de artırdıgını ifade ediyor.

Araştırmalardan çıkan sonuçlara göre; günde 60-90 dakika uyuyanların test sonuçlarının uyumayanlara oranla çok daha başarılı oldugu tespit edildi.

Ayrıca bilim adamları, yapılan testler sonucunda gündüz uykusunun hafızayı güçlendirdigini saptadı. Araştırmada ayrıca erkeklerin gündüz uykusuna, kadınlardan çok daha yatkın oldugu da ortaya çıktı.
(Buyrun herkes ögle uykusunu yatsin:)

Celal28-

Forum Gururu
Seninmi Yaran Deşildi Yoksa Benim mi 2 Günden Beri Uykuya Hasretim Resimler Var Onlarla Uğraşıyorum Patron Gelsin Dükkanda Yatıcam:)

rehber85

Özel Üye
Özel üye
Peygamber efendimizin yaptığı her işte mutlaka bir hayır var ya...
bu konuda da peygamberimiz öğle uykusunun sağlığa faydalı olduğunu ta o zamanlar çevresindekilere söylermiş ve kendisi de öğle uykusuna yatarmış.