• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ödem Attıran Öneriler

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
?️Sıcak yaz aylarında su tüketiminizi daha da arttırın,

?️Su tutulmasına neden olacak asitli, alkollü ve kafeinli içeceklerden uzak durun,

?️Sağlık sorununuz yoksa yeşil çay gibi bitki çayları içebilirsiniz,

?️Tuz, salça, salamura, turşu, et suyu tableti, kabartma tozu, soya sosu, maden suyu gibi sodyum kaynakları kısıtlı kullanın,

?️Ispanak, maydanoz, roka gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler, patates, kuru kayısı, kahve ile potasyum alımı arttırın,

?️Süt, pekmez, susam, tahin, pazı, badem, portakal, kuru incir ile kalsiyum alımı arttırın,

?️Kalsiyumun kullanılmasında D vitamini oldukça önemlidir (kol ve bacakları, saat 10:00 – 15:00 arasında haftada 2 kez 15-30 dakika güneşe tutmak D vitamini eksikliğini önleyebilir, eksiklik halinde doktorunuza danışın),

?️Badem, ceviz, fındık, fıstık, kabak çekirdeği, nane, pancar, muz, çilek, ahududu, hurma gibi magnezyum kaynaklarına da günlük beslenmenizde yer verin.

?️Bromelain içeren ananas en çok bilinen ödem söktüren meyveyi unutmayın.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Ben aktardan ısırgan otu aldım kaynar suya ekleyip uç DKK kaynattım sonra kiraz sapı ekledim bir tutam onunla birlikte ısırgan otunu da kaynattım sabahları kahvaltıdan iki saat sonra içtim

Akşamları ise karabş otunu kaynar suya ekleyip uç DKK kaynattım sonra aynı şekilde limon melisa ekleyip hepsini uç DKK kaynatıp 21 gün içtim
Ve çok faydasını gördüm bende epey ödem varmış iki beden zayıfladım diyebilirim