• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Fenerbahçe Obradovic ve Itoudis'den final yorumu!

KitapBey

Üye
İşte iki koçun açıklamalarından öne çıkanlar:

OBRADOVİC

Final hakkında, ''Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Türk basketbol tarihinde bir ilk olacak bu final. Taraftarlarımızdan çok destek aldık. Herkes iyi bir takım olduğumuzu kabul ediyor. Rakibimiz çok güçlü. Çok iyi bir antrenörleri var. Maç maç düşünerek buralara kadar geldik. Biz tarihimizde 2. kez buradayız. Ancak CSKA hep finallerde. Bu anlamda farklı takımlar. Ancak yarın herkes sahadaki her şeyini vermek için oynayacak. CSKA'nın bütün oyunları defanstan başlıyor. Bu çok önemli bir özellik. Eşleşme sorunlarından çok iyi potaya gidebiliyorlar. Kolay sayılar bulmak zorundayız.

Laboral maçı hakkında, ''Laboral iyi bir takım. Bourousis harika bir maç çıkardı. Maçta inişler çıkışlar oldu. Bir baskı olmadan kim maça odaklanabilir ki? Bu oyunun ruhunda var. Şimdi final için tüm hazırlıklarımız sürüyor.''

Itoudis hakkında, ''Beraber çok güzel anılarımız var. Beni her zaman deli etti. Sürekli tartıştık ama bu çok iyiydi. Birbirimize güvenimiz vardı ve asistandan daha fazlasıydı. Şu anda da öyle.''

Sloukas hakkında, ''Final deneyimi olan bir oyuncu. Nasıl oynaması gerektiğini biliyor. Yarın takıma yardımcı olacağını düşünüyorum.

ITOUDİS

Final hakkında, ''Benim için ve takımım için heyecan verici bir final olacak. Uzun bir yolculuktan sonra buraya geldik. Fenerbahçe ile bu sezon ilk defa karşı karşıya geleceğiz. Zor bir final bizi bekliyor. Takımlarında her şey var. Uzun ve kısa pozisyonları çok iyi. Obradovic, çok fazla final görmüş bir adam. Ancak bizde çok iyi hazırlandık. Maçta bazı anlar olacak, bazı şeyler iyi bazı şeyler kötü gidecek. Ancak ben takımımına inanıyorum. Dez avantajlarımızı avantja çevireceğiz. Fenerbahçe'nin birçok maçını analiz ettik. Sürekli olarak değişiklik yaparak oynuyorlar. Oyun yaşam gibidir. Reaksiyonlar göstermeniz gerekir.

Obradovic hakkında, ''Obradovic'le dün konuştuk. Basketbol ve oyun dışında, CSKA ve Fenerbahçe arasında oynanacak bir maç bu. Obradovic'le 13 yıl paylaştık. Bu unutmayacağım yıllar. Tüm ilişkiler şüphelerle başlar. Güveni inşa etmek için uğraşırsınız. İlk olarak 1993'te karşılaşmıştık. Ondan sonra hep iletişim içindeydik. Sonra 1999'da beni aradı. Onunla olmak benim için onurdu. 2002'de Bologna'da şampiyon olduğumuzda, çok duygusal şeyler yaşadık. Orada bana söyledikleri çok özeldi.