• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Nikahsız Aynı Evde Yaşamak Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Yapılan ankete göre sonuç bu?
Peki sizler evlenmeden aynı evde yaşayanlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Aynı evi paylaşma konusunu tasvip etmiyorum. 1,2,.... kişiyle aynı evi paylaşıp yaşayanla evlenmek isteyenin aklına şaşarım. Bune genişlik.
Tanışsınlar gezsinler konuşsunlar anlaşıyorlarsa evlensinler.
Özellikle kızlarımız uyanık olsunlar, kendilerini kullandırtmasınlar, erken karar vermesinler.

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Evlenilmeyecekse aynı evde yaşamakta mantıksız. Cinsel birliktelik birliktelikten amaç otel odasında kullanılabilir.

Aynı evde yaşamak aile olmak anlamındadır. Aile ise nikah akdi ve neslin korunması ile olur.

Ahmet ile Fatma evlenmeden aynı evde yaşasın sonra Ahmet canı isterse başka kadınla, Fatma isterse Canı başka erkekle olsun sonra kim kimden çocuk doğurursa, çarpık ilişkiler, Neslin ifsadı...

Benim yaşam biçimine aykırı..

Aynı evde evli olup bunu yapanlarda mevcut Buda ayrı bir yanlış...

Aile olma kavramı nikah akdi ile olur.
Ailede nikah akdide hakları güvence altına alır...
Erkek egemen bir toplumda kadının hakkını kanun yoluyla korumak için nikah olmazssa olmazdır.

Anketi inceledim.
Bir konuya daha değinmek istiyorum.
Alanım olması hasebiyle...

İmam nikahı diye bir nikah yoktur islamda.
İslamda nikah akdi vardır. Şahitler huzurunda birbirini kabul etmesi nikah akdi için yeterlidir. Haliyle belediyenin iki şahit huzurunda kıydığı nikah nikahtır. Ayrıca imam nikahı sadece cehalettir...
İslam nikah akdine değer verir. İslamda imam diye bir kavram yoktur bunlar sonradan İslami kurumların ortaya çıkmasından sonra ortaya çıkan kavramlardır...

can yürek

Özel Üye
Özel üye
Cahillik ve haramı düşünmeyenlerin gönül eylecesıne düşkün insanların yaptıgı saçmalık zaten yaşadımızı hastalık sonucu ibret almamaktan gelen şeyler başimiza. o yüzden onlara insan bile demiyorum aynı sonuca senelerce sevgili ayagına yatanlar içinde geçerli. seviyorsan gerçekten evlenmek varken sevgili ayagına yattanlarda. benim yüzümde insan degiller