Nihayet El Yazısı Kalkıyor

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yıllardır 1. sınıftan itibaren hangi akla hizmet ettiği belli olmayan, eğitimin önünde kocaman bir duvar halini alan el yazısı uygulamasından vazgeçiliyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, tartışmalara neden olan ve öğrencileri zorladığı savunulan ‘bitişik eğik el yazısı’na son verileceğini, onun yerine dik temel harfler kullanılacağını açıkladı.

72552

Öğretmenler ve velilerin sürekli eleştirdiği ve kaldırılmasını istediği el yazısı kaldırılıyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamasına göre, 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren ‘bitişik eğik el yazısı’ kaldırılacak. Bunun yerine dik temel harfler kullanılacak. El yazısı dersi ise seçmeli ders olacak.

Bir öğretmenin sorusu üzerine Bakan Yılmaz’ın açıklaması şöyle:

“Yazma eğitiminde önümüzdeki yıl (2017-2018) bitişik eğik el yazısıyla öğretim yerine dik temel harfler kullanılacak.”
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Öğretmenlerin % 90 ı bu konuyu sürekli dile getirdi ama kararı alanlar ve uygulanmasını söyleyenler masa başında oturup ben yaptım oldu demişlerdi. Buna da şükür el yazısının 1. sınıfta artık son bulması geçte olsa harika bir adım.
 

Safir

Özel Üye
Özel üye
Ben de çok sevindim el yazısının kalkmasına lâkin öğretmenimiz "gelecek sene başlayanlar için geçerli, bizim ne olacağımız nasıl devam edeceğimiz belli değil" deyince biraz hayal kırıklığına uğradım. İnşallah tümünden kalkar.
 
Top