New York Knicks Tony Wroten ile imzaladı

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
NBA'de Doğu Konferansı ekiplerinden New York Knicks, serbest oyun kurucu Tony Wroten ile imzaladı.
Doğu Konferansı'nda yer alan ekiplerden olan ve playoff potasına girebilmek için çalışmalar yapan New York Knicks'ten düşündürücü bir hamle geldi.

Şu anda oyun kurucu pozisyonunda gerçek pasör olarak sadece İspanyol Jose Calderon'a sahip olan fakat ondan memnun olmayan ve takıma yeni bir oyun kurucu takviyesi yapması beklenen New York Knicks, ligin en kötü takımı Philadelphia 76er tarafından serbest bırakılan Tony Wroten ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladı.

New York Knicks ile Rajon Rondo, Darren Collison ve Russell Westbrook gibi isimler anılırken gelen bu hamle ise şaşırttı. Geçen sezon ağır bir sakatlık geçiren Tony Wroten, sakatlanana kadar "oyun kurucusuz" takımda 16.9 sayı ve 5.2 asist istatistikleri tutturmasına rağmen düşük yüzdeler ve yüksek top kaybı oranı ile dikkat çekmişti.

Her ne kadar Wroten 22 yaşında ve potansiyeli yüksek bir oyuncu olsa da daha profilli bir ismi kadrosuna katması beklenen New York Knicks'te yazın başka bir hamle daha mı gelecek ya da sezona Wroten ile mi başlanacak merak konusu.

Kaynak: Eurosport
 
Top