Neden yabancı dil öğrenmeliyiz

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Birbirinden bağımsız hiçbir ilişik bulunmayan toplumlar birbirlerini ortak diller sayesinde tanıyabilirler. Yeni bir dil öğrenimi o dilin ve kültürün tüm bilgilerini de kişilere katar. Kültürleri anlamak dünyaya farklı bakabilmek için en önemli unsurdur.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Birbirinden bağımsız hiçbir ilişik bulunmayan toplumlar birbirlerini ortak diller sayesinde tanıyabilirler. Yeni bir dil öğrenimi o dilin ve kültürün tüm bilgilerini de kişilere katar. Kültürleri anlamak dünyaya farklı bakabilmek için en önemli unsurdur.

iyi iste medeni ülkeler dedigimiz avrupa amerika türkce ögrensinler bizde bu dil ogrenme derdinden kurtulalim bakalim türkceyi kac yilda öygrenecekler her seye kafalari calisiyor ya :-))

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Kişisel Faydalar:
  • Beyin fonksiyonlarını geliştirir: Yabancı dil öğrenmek, beyni çalıştırır ve hafızayı, konsantrasyonu ve problem çözme becerilerini geliştirir.
  • Özgüveni artırır: Yeni bir dil öğrenebilmek, kişinin kendine olan güvenini ve başarabilirim duygusunu artırır.
  • Farklı kültürlere olan bakış açısını genişletir: Yabancı dil öğrenmek, o dilin konuşulduğu ülkelerin kültürlerini tanıma imkanı verir ve farklı bakış açıları kazanmayı sağlar.
  • Sosyalleşmeyi artırır: Yabancı dil bilmek, farklı milletlerden insanlarla iletişim kurma ve yeni arkadaşlıklar kurma imkanı sunar.
  • Seyahatleri kolaylaştırır: Yabancı dil bilmek, yurt dışı seyahatlerde iletişim kurmayı ve daha keyifli bir deneyim yaşamayı sağlar.
Mesleki Faydalar:
  • Kariyer imkanlarını genişletir: Yabancı dil bilmek, iş dünyasında birçok alanda avantaj sağlar ve daha iyi iş imkanları bulmaya yardımcı olur.
  • Maaş artışı sağlar: Yabancı dil bilen çalışanlar, dil bilmeyenlere göre daha yüksek maaş alma imkanına sahiptir.
  • Yurt dışı çalışma imkanı verir: Yabancı dil bilmek, yurt dışı firmalarda veya uluslararası kuruluşlarda çalışma imkanı sunar.
  • Akademik başarısını artırır: Yabancı dil bilmek, yabancı dilde eğitim alma ve akademik araştırmalar yapma imkanı verir.
Bunlara ek olarak:
  • Yabancı dil öğrenmek, beynin yaşlanmasını geciktirir ve Alzheimer gibi hastalıklara karşı korur.
  • Yabancı dil öğrenmek, çocuklarda dil gelişimini ve öğrenme becerilerini destekler.
  • Yabancı dil öğrenmek, daha yaratıcı ve esnek düşünmeyi sağlar.
Yabancı dil öğrenmek, her yaştan insan için faydalı bir aktivitedir. Günümüzde birçok farklı yöntemle yabancı dil öğrenmek mümkündür. En önemli şey, öğrenmeye istekli olmak ve düzenli çalışmaktır.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bir dil daha ögeenmeyi çok isterdim tabi bu istek 30 yaşından sonra olunca sadece istemede kalıyor
Bir insanın en az 3 dili olsa ne güzel olurdu
Canim benim yok yok öyle birsey yaşında hiçbir şey yok 30 yaş üstü diye dil meslek öğrenilmeyecek bir yaş değil bence 😉
Ögrenmenin yaşı yoktur (sadece biraz kafaya geç giriyor hepsi bu 😀 örnek ben 😝