• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Neden Facebook Kullanıyoruz

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Facebook'u en çok kullananlar arasında 4. sırada olan Türkler, Facebook’u ne amaçla kullanıyor ?

2004’te faaliyete geçen ve kısa sürede büyük bir popülerlik kazanan Facebook kulllanıcıları arasında ilk üç sırayı ABD, İngiltere ve Kanada paylaşıyor. Türkiye’nin dördüncülüğünü değerlendiren Prof. Haluk Şahin, Facebook sosyalliğinin, yalnız kalmayı becerememenin doğal sonucu olduğunu söyledi.

2004 yılında birkaç kafadarın kendi arasında eğlenmek için kurduğu facebook, kısa sürede uluslararası bir fenomene dönüştü. Postmodern devrin hüzünlü ve yalnız insanları, sosyalleşmeyi sanal dünyanın görünmez ağları arasında ararken, inanılmaz rekorları da beraberlerinde getiriyorlar. Kimi konularda son derece asosyal bir profil sergileyen Türkler, kısa sürede Facebook’ta kendilerine uygun bir zemin bulmuş olacaklar ki, Fransa ve Avustralya gibi ülkelere geride bırakarak dördüncü sıraya yerleşiverdiler. Google’da yer alan trendlere göre, Türkiye, ABD, İngiltere ve Kanada’nın ardından Facebook kullanıcısı sayısı itibariyle dördüncü sırada yer alıyor. Tam 3,464,640 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Facebook aracılığıyla sosyalleşiyor, sanal álemin nimetlerinden faydalanıyor.

Yayımlanan istatistiklere göre, Facebook aracılığıyla sosyalleşmeyi seçen ABD’li sayısı 27,811,560. Bu rakamın ağırlıklı bölümünü ise 15-25 yaş arasındaki insanlar oluşturuyor. Ne yazık ki, Türkiye’de hangi yaş grubunun Facebook’la daha içli-dışlı olduğuna dair herhangi bir araştırma yok. Ancak, Türkiye’nin Fransa, Avustralya, Kolombiya, İsveç ve Norveç gibi ülkelerin önünde yer alması dikkat çekici.

Nüfusun yüzde 5’i

Ne var ki, 3,464,640 rakamı, nüfusa oranlandığında sıralamada bir hayli gerilere düşüyor. Söz gelişi, Kanada’da nüfusun yüzde 29’u Facebook tutkunu. İngiltere’de ise bu oran yüzde 24. Genel sıralamada Türkiye’nin hayli altında yer alan İsveç’te nüfusun yüzde 12’si, Şili’de yine yüzde 12’si Facebook’la sosyalleşiyor. Türkiye’de Facebook kullananların nüfusa oranı ise sadece yüzde 5.

iLk_NuR

Üstat
çoğu kişinin ne amaçla kullandığı maLum:) Benimde üyeLiğim var ama hiç bi işime yaramadı kimeyi bulamadım valla bide üstüne msn i her açtığım birsürü mail:) Ama eski arkadaşlarını bulan tanıdıklarım falan var işe yaradığıda oluyor yani.

arzum

Forum Tutkunu
Bende eski arkadaşlarımı buldum ortaokuldan, liseden çok çok işime yaramadı gerçi ama sevindim gördüğüme.geçenlerde de komik bişi geldi başıma aynı soyisimden biri beni eklemiş bende tanımadıgım akrabalarımdan birisi sandım ve kabul ettim facebook ta hiç karşılaşmadık msn mi eklemiş slm falan dedi muhabbet ettik pardon ama ben sizi tanıyamadım dedim zaten bende sizi tanımıyorum demesin mi şokk oldum:)rast gele eklemiş.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Bence fazla gerekli bişey değil. Bir kere arkadaşın zaten samimi bir arkadaşsa bağlarınız kopmamış olur, samimi değilse de bulmasam da olur :)

arzum

Forum Tutkunu
aynen öye hocam ben buldumda noldu slm nasılsın iyimisin napıyosun o kadar ondan snrada durter seni meze yollar resim yollar baskada bısı olmaz.

zeka küpü

Katılımcı
Arkadaşlarımın hemen hemen hepsinde var ama nedendir bilmem hiç üye olmak içimden gelmemiştir ve üye değilim de emin olun bir eksikliğini hissetmedim :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Benim facebookda üyeliğim var... Arkadaşlarımıda buldum bulmasınada çoğuyla yine fazla muhabbet kuramadım :D

Önceden evet güzel bi amacı vardı... Benim baya bi süredir var üyeliğim ama şu sıralar her önüne gelen arkadaş olarak davetiye gönderiyor hiçbirinide tanımıyorum.. Ve ekleyenlerin amacı okul arkadaşlarını bulmak değil çöpçatan sitesine döndürmeye başladılar... Bu gidişle üyeliğimi sildirebilirim bende :)

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Valla Benim de Var üyeLik..Ama Kendim aLmadım..Liseden FaLan arkadaşLar BuLmuş Beni..ama konuşmuyos..
GeneLde Milletin ResimLerine yorum Yapıp msn Modu Veriyos ResimLere..Geyik Yane..