Neden Bozkurt?

Sevgi.2

Aktif
Konunun kilitlenmesini istemişsiniz ama ben yazmadan kilitlenmesin diye hemen bir şeyler ekleyeyim.

Öncelikli olarak aslında bu konunun bu kadar neden uzadığını anlamadım.Ben çoktan unutulmuştur diyordum.Baktım ki uzamış gitmiş.

"İmzanızı sonuna kadar ayakta alkışlarım. Mustafa Kemal Atatürk'ünde dediği gibi NE MUTLU TÜRKÜM diyene. Birileri ben türküm diyerek mutlu olmak istemiyorsa bize ne. Ne olursa olsun ihanet noktasında olmasın. İhanet edenlerin sonunun ne olacağını anlatmama gerek yok zaten."

Daha önce de belirttiğim gibi en az 21 yıldır bu işin içinde bulunan biri olarak böyle bir tartışma hiç görmedim.Yukarıda yazınızdan alıntı yaptığım yere dikkat edin.Ne mutlu Türk'üm diyene sözünü alkışlıyorsunuz.eeee demezsek .... Neden mutlu olmayalım. Madem Atatürk bu ülkenin lideri,önderi.Madem O Türklüğü övmüş,ırkçı olmamış biz övünce neden ırkçı oluyoruz.Bir görüşü savunurken çelişkiye düşmeyin lütfen.Düşman gördüğünüz düşünceyi,fikri,cümleleri iyi okuyun.savunurken de bence iyi örnekler bulun kendinize.
Bozkurt Osmanlının sembolü lafını okuyunca da afedersiniz ama biraz güldüm.Galiba sinirle yazdınız.Osmanlı tarihini kötülemek isteyenler bu güne kadar mehter takımını dile dolamıştı(hiç olmamıştır ama bir ileri-iki geri diye dalga geçmek için)bugün Osmanlı bozkurtçu oldu.İlginç.oysa yüzlerce yıl değil,binlerce yıldır bozkurt Türklerin ( tüm Türklerin,sadece kastettiğiniz görüşteki Türklerin değil ama şunu da derseniz mümkün müdür bilmem.O adam kesin tarihi de sizin beyniniz gibi yıkamıştır!!!) simgesidir.Ama bu bozkurtun ağzında ya da pençelerinde bugün bir siyasi görüşün simgesi olan bayrak var mıydı bilemiyorum.
Üstelik şunu da yazmışsınız " Bozkurt başlı başına bir siyasi düşüncedir zaten sevgili sevgi.2" İlginç.Bugüne kadar Bozkurtizm diye bir görüşe hiç rastlamadım.Ama olsun.İnsan hergün yeni birşey öğreniyor.Bu da yeni bir bilgi.

Şunu ben rahatlıkla söyleyebilirim.İster ideoloji deyin.İster aydınlık deyin,ister vatan sevgisi,ister milliyetçilik.... Her ne ise o. Biz vatanımızı bir Türk olarak seviyoruz.Bir Türk olarak sevmeye devam edeceğiz.Bu gün Ermenilerden özür dileyecek olan imza kampanyası başlatmaktan bahseden aydın geçinen Türk geçinenlerden olmayacağız.Onlar gibi damarında hakiki bozkurtu hissetmeyen,Türklüğün hakikatte ne olduğunu bilmeyen Türklerden olmayacağız.Kimseye Atamızın da dediği gibi " damarınızdaki asil kanı" zorla bulun ve hissedin diyemeyiz.İsteyen kendini istediği kandan hisseder.Var mı itirazı olan???(sayın yöneticilerim inanın ki büyük harfle hiç bir şey yazmadım :) )

wien06

V.I.P
V.I.P
Konu tarafimdan kilitleniyor. Ama kimse konuyu düsünceli istedi diye kitledigimi sanmasin. Cünkü bu konu düsünceli icin acilmadi Kilitleme sebebim konu asil amacinin disinda ideolojik bir tartismaya dönüsmeye basladi.

Son olarak konu hakkinda söylemek istedigim Bozkurtu siyasi bir partinin ve bir ideolojinin sembolü olarak gören Atatürkcü arkadaslarin asagidaki Girayhan arkadasimizin actigi KIRMIZI arkadasimizinda resimlerle destekledigi
Atatürk ve Bozkurt adli konuyu okumalarini rica ediyorum belki o zaman gercegi görürler.

Eger Bozkurtu sevmek bir ideolojiyse(bazilarinin dedigi gibi) dedigim konuya baktiginizda göreceginiz üzere Atatürkte ayni ideolojiyi savunmus oluyor. Demek oluyorki bende Atatürkümüzün savundugu ideolojiyi savunmus oluyorum. Atamizla ayni ideolojiyi savunmak benim icin büyük bir onur ve sereftir.

Asagidaki linke TIKLIYARAK bahsettigim konuya ulasabilirsiniz

Türklük konusuna gelince ATATÜRK´ünde söyledigi gibi

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

Baska söze gerek varmi?

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Her milletin kendine adlettiği bir sembolü vardır örneğin Fransızların horoz, Almanların kartal, Çinlilerin ejderha, Rusların ise ayı dır. Türk milletinin de kurt dur.
Alt kimliği ne olursa olsun vatan deyip ülekesine bağlı insanını seven her insan üst kimliği Türktür.

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Türk mitolojisi bile Asena ile desteklenmiştir. Soyumuzun Asena adlı bozkurttan türediği o yüzden de biz Türklerde bozkurdun bu kadar benimsenmesi çok normaldir.

Madem eskilerden bahsediyoruz, son söz olarak Tengri biz menen! Demezsek olmaz sanırım.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
herkes herkesin düşünce ve fikirlerini kabul etmek zorunda eğer biz bir bütünüz diyorsak

ben herkesi cok iyi anliyorum ve tepki vermiyorum

sadece bir örnek veriyorum

Son düzenleme: