Neden Bozkurt?

wien06

V.I.P
V.I.P
zahmet buyurup tıklasaydınız yada inceleseydiniz adresin hiçbir siteye yönlenmediğini görürdünüz. yazınız ideolojik sayın wien 06. cevabımı alıntılarla desteklemek istemiyorum. Kurt yalnızca osmanlı tarihinin bir efsanesi efsanevi bir sembolüdür. Herşeyi bir kurt sürüsünden öğrendiğimiz fikrini bırakın artık.Türk kişilikli ve gururludur. Asla bir hayvanla kıyaslanamaz. Uyarınız için teşekkürler ama beni uyarmadan önce türk tarihini kendi fikrinize hapsetmeyin. Bana ne yapacağımı söylemeniz sizin kabalığınız. Hem Ben ;sen demiyorum. Siz diye hitap ediyorum.Saygısızlık yapmıyorsam sizde yapmayın lütfen.
Paylaşımlarınızı yaparken ideolojik eklemelerden ayırsaydınız bende böyle bir fikre kapılmazdım

Merak etme adrese TIKLADIM dikkat ettiysen adresi silmedim sadece ondan önceki iki kelimeyi sildim. Ayrica yazida kurttan bahsedilmiyor. Eger arastirirsan kurtla Bozkurt arasinda büyük farklilik oldugunuda göreceksin.

Demissinki Herşeyi bir kurt sürüsünden öğrendiğimiz fikrini bırakın artık. Eger sen Türk destanlarinda yazan bir hikayeyi bizlerin gercek kabul ettigimize inaniyorsan seninle tartismaya gerek yok. Bildigin sekilde inanmaya devam et bu arada sen yazarak bir saygisizlik yapmaya calismamistim.
Ayrica Bozkurt Osmanli tarihinde gecmez ondan daha önceki Türk tarihlerinde gecer arastirma yap derken bunu kastetmistim. Cünkü malesef sizin gibi bazilari Bozkurtun Osmanli tarihinde gectigini sanirlar ama Bozkurt Türk tarihinde cok eskilere dayanmaktadir.

Bu arada hangi paylasimimda ideolojik ekleme yapmisim bende merak ettim. Bu konuda benide bilgilendirirsen sevinirim.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Düşünceli, konu ile ilgili olarak ilk mesajımda da belirtmiştim. Konuyu dikkatle incelemiştim, şu an tekrar okudum. Hala ideolojik dediğin ifadeyi bulamadım. Mutlaka siyasi bir platforma çekmek istiyorsanız konuyu o başka. Türklerce yüzyıllardır yaşatılan bir efsaneye de bu denli saygısızca yaklaşmanız hatta bir adım daha ileri gidererek "Herşeyi bir kurt sürüsünden öğrendiğimiz fikrini bırakın artık" diyecek kadar konuyu saptırmaya gerek yok. Bu nasıl üslüp düşünceli? Bu sonuca bu konudan yola çıkarak nasıl vardığını açıklayabilir misiniz?

Kurt yalnızca osmanlı tarihinin bir efsanesi efsanevi bir sembolüdür.
Değildir.
Herşeyi bir kurt sürüsünden öğrendiğimiz fikrini bırakın artık.
Bunu konunun neresinden çıkardınız?
Kimse türk olmak zorunda değil. Yaşamış olduğu Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını, Vatanın bölünmez bütünlüğünü , ayyıldızlı bayrağın göklerde dalgalanmasını sağlayan ve bu uğurda seve seve can vermeyi göze alan herkes vatan evladı ve kardeşimizdir.
Aynı şeyi söylediğiniz halde konu başlığı mı bu kadar rahatsız ediyor sizi; Wien06'nın söylediği şu cümle dikkatinizi çekmedi mi?
Benim icin gururla ben TÜRKÜM diyen (lazi, cerkezi, kürdü vs.) herkes degerlidir.

Bu konuya karşı bu yaklaşımı hakikaten anlayabilmiş değilim. Herhangi bir simge bir siyasi akımla özdeşleştirildiği için mi yoksa konu aslan olsa da aynı tepkiyi mi gösterirsiniz? Aslanın asaletinden bahsetmekte aslanın izinden yürümek ve herşeyi aslan sürüsünden öğrenmek midir? veya başka bir varlığın.

Bir de şuna bakalım.
Sorunların özü de birilerine birşeyleri kabul ettirmeye çalışmak zaten. Sen yazmışsın : lazı, çerkezi , kürdü diye. Fikirlerini benimsediğiniz fikir babanız ise öyle demiyor.
Birilerine bildiğiniz doğruları kabul ettirmeye çalışmıyor musunuz yoksa. Şahsen ben hem mesleğim gereği hem de sosyal yaşam gereği bunu hayatın her safhasında yapıyorum. Demokrasinin bir gereği değil midir bu?

Ya Allah aşkına konunun neresinde fikir babasından bahsedilmiş ya da bir kişiye işaret edilmiş söyler misiniz?

Bu konuya sadece cevap hakkı doğduğu için kilitlemiyorum. Yazacaklarınız lütfen önyargılardan uzak ve sadece konunun içeriği ile ilgili olsun.

Not: ayrıca imzalarda link vermek sadece yöneticilere tanınmış bir ayrıcalıktır. Lütfen üzerinize alınmayın, forum kurallarında bu belirtilmişti zaten.

düşünceli

Katılımcı
Ben paylaşımı yorumlarken yazıya göre yorumlamadım. Sevgili Wien 06 nın siyasi düşüncesi ortada olduğu ve ideolojisinin neyi kabul edip neyi kabul etmediğini de çok iyi bildiğim için giden selamın nereye gittiğinide anlamamak için bananeci olmak gerekli diye düşünüyorum.. Türklüğünden şüphem yok. Atatürk'ü sevdiğinden şüphem yok. Bayrağını sevdiğimden de şüphem yok. verdiğini iddia ....
benim yazımıda okusaydınız keşke....

Birilerine bildiğiniz doğruları kabul ettirmeye çalışmıyor musunuz yoksa. Şahsen ben hem mesleğim gereği hem de sosyal yaşam gereği bunu hayatın her safhasında yapıyorum. Demokrasinin bir gereği değil midir bu?

Ya Allah aşkına konunun neresinde fikir babasından bahsedilmiş ya da bir kişiye işaret edilmiş söyler misiniz?

Bu konuya sadece cevap hakkı doğduğu için kilitlemiyorum. Yazacaklarınız lütfen önyargılardan uzak ve sadece konunun içeriği ile ilgili olsun.

Siz bayrağı kaldırmış üzerime geliyosunuz. sevgili wienin yazdıklarını okurken benim yazılarımıda okuyun. Onu anlamaya çalışırken benide anlayın. Tartışmayı ben başlatmadım hem. Damarlarında............. diye başlayan bir selamdan çıktı herşey. Önce onları değerlendirerek yola çıkın lütfen. Siz bildiğiniz doğruları insanlara kabul ettirirken demokrasinin gereklerini yine korumaya devam edin fakat Sizden olmayana da bir şeyleri dayatmanın da demokratik bir hak olduğunu iddia etmezsiniz umarım.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
İnanın çok dikkatle okudum düşünceli. Hatta konuyu okurken televizyonu da kapattım ilgim dağılmasın diye.

Bir ek yapıyorum: Tartışma ortamları güzeldir ancak ithamlara karşıyım. Kişi buyum diyorsa budur, kafamızda şekillendirdiğimiz kalıba dahil edilmesi (hayır sen benim dediğim gibisin tarzı ifadeler) şık olmuyor.

wien06

V.I.P
V.I.P

Siz bayrağı kaldırmış üzerime geliyosunuz. sevgili wienin yazdıklarını okurken benim yazılarımıda okuyun. Onu anlamaya çalışırken benide anlayın. Tartışmayı ben başlatmadım hem. Damarlarında............. diye başlayan bir selamdan çıktı herşey. Önce onları değerlendirerek yola çıkın lütfen. Siz bildiğiniz doğruları insanlara kabul ettirirken demokrasinin gereklerini yine korumaya devam edin fakat Sizden olmayana da bir şeyleri dayatmanın da demokratik bir hak olduğunu iddia etmezsiniz umarım.

Tartismayi ben baslatmadim diyorsun. O zaman konuya yazdigin ilk cevabi okumani tavsiye ederim. Benim yazdigim bir sen kelimesinden aliniyorsun ama o cevapta beni irkcilikla itham ediyorsun. Sonrada tartismayi ben baslatmadim diyorsun tartismanin cikis sebebi asagidaki

Damarlarinda Bozkurtu hisseden tüm Türkler selam olsun.

cümlesiymis. Bu cümlenin tartisma yaratacak nesi var anlamadim. Bu cümlenin icinde Bozkurta inanmiyanlar Türk degildir diye birseymi yazilida bu cümleye bu kadar aliniyorsun ve beni irkcilik yapmakla sucluyorsun.

Diyorsunki sizden olmiyana dayatma yapamassiniz. Bu konunun neresinde dayatma var anlamadim. Ayrica konu dahil yazdigim cevaplarin hic birinde sana ve senin gibi düsünenlere ne hakaret ettim nede saygisizlik yaptim. Ama siz tam tersi bir tavir sergilediniz. Asil dayatmayi siz yapiyorsunuz ama farkinda degilsiniz.

Yukaridaki cevaplardada belirttigim gibi konu Bozkurtla ilgili oldugu icin ben bu selami Bozkurta inananlara verdim. Bu selami verirkende Bozkurta inanmiyanlar Türk degildir diye hicbir imada bulunmadim. Eger bu selamdan alindiysaniz konuya cevap yazmaz okur gecerdiniz.
Hicbir kimsenin baskasinin inandiklarina kendisi inanmiyor diye asalamaya hakki yoktur.

Aslinda asagidaki yazdiginiz cümleyle kendi kendinize ters düsüyorsunuz. Dayatma yapilmaz diyorsunuz ama
Herşeyi bir kurt sürüsünden öğrendiğimiz fikrini bırakın artık diyerek asil dayatmayi ve saygisizligi siz yapiyorsunuz. Benim neye inanip inanmiyacagima siz karar veremezsiniz.

Benim cevaplarimda sizde Bozkurta inanin diye bir cümle okudunuzmu?
Ondan sonra yok irkcilik yok dayatma yok ideoloji diye beni sucluyorsunuz.

Benim bu konuyu acmamin asil sebebi Bozkurtun sadece bir ideolojinin sembolü olmadigini ve Türk tarihinde bir yeri ve önemi oldugunu anlatmakti.
Ama malesef sizin gibi düsünenler Bozkurt kelimesini gördüklerinde hemen akillarina baska sey geliyor. Eger daha öncede söyledigim gibi konuyu tam olarak okusaydiniz konunun icinde sizin söylediginiz ideolojinin birakin adinin gecmesini ima bile edilmedigini görecektiniz.

dağcı

Üstat
Herşeyi bir kurt sürüsünden öğrendiğimiz fikrini bırakın artık

bu arkadaşımız düşüncelinin sözü

artık kurt sürüsünden kim ne öğrendiyse anlamadım gitti :S

alıntı yapılacak çok yer var aslında ama inanın hiç gerek yok arkadaş bi cümlesinde demiş ki herkez türk olmak zorunda mı arkadaşımızın sorunu hiç birşey değil sadece benim anladığım biraz siteye canlılık getirmek başka hiç bişey değil inanın veya tarih kitaplarında yer alıyor oralarda da mı okumamış yoksa TÜRK tarihini hiç mi okumamış ? uzun uzun yazmaya gerek yok amaç karışıklık olarak görüyorum ve bunuda başarmış arkadaşımız :s

düşünceli

Katılımcı
Herşeyi bir kurt sürüsünden öğrendiğimiz fikrini bırakın artık

alıntı yapılacak çok yer var aslında ama inanın hiç gerek yok arkadaş bi cümlesinde demiş ki herkez türk olmak zorunda mı arkadaşımızın sorunu hiç birşey değil sadece benim anladığım biraz siteye canlılık getirmek başka hiç bişey değil inanın veya tarih kitaplarında yer alıyor oralarda da mı okumamış yoksa TÜRK tarihini hiç mi okumamış ? uzun uzun yazmaya gerek yok amaç karışıklık olarak görüyorum ve bunuda başarmış arkadaşımız :s

Tarihi okumak.... Tarihte geçtiğini bilmek.... Bunlar farklı şeyler. Benim tepkim ise daha farklı.... Ben olmadığını söylemedim ki zaten. Siz benim tarihi bilmediğim fikrine kapılmadan önce anlatmak istediğimi objektif olarak değerlendirme yolunu seçseydiniz keşke. Yada anlamak istediğiniz şekilde anlamakda sizin tekelinizde.

herkez türk olmak zorunda mı[/B] arkadaşımızın sorunu hiç birşey değil
Yine söylüyorum ve soruyorum : Herkes Türk olmak zorunda mı. Eğer cevabınız evet ise ben sorunluyum.

Karışıklıktan kastınız ne bilmiyorum ama. Düşünmeden yazdığınızı sanıyorum.Eleştiriler olmalı herkes düşündüğünü söyleyebilmeli.Bu da başlı başına bir sorun zaten.

Siteyi canlandırmaya gerek yok ki, taktir edersiniz ki bu site herzaman canlı capcanlı zaten.( yürekten söylüyorum).

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
evet herkes Türk olmak zorunda değil düşünceli wien abimde bunu dememiş zaten...

ama sen wiene açık açık ırkçılık yaptığını söylemişsin..Wien abimi azıcık tanımış olsaydın bunu demezdin...

düşünceli

Katılımcı
Anladığım kadarıyla burada herkes birbirini iyi tanıdığı için tartışma dost desteğine dönüşmüş. Konunun kilitlenmesini talep ediyorum