• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ne Mutlu ki Türküm

DEN-BB

Üye
BAZILARI TÜRKLÜĞÜ IRKÇILIĞA ÇEVİRMİŞ DURUMDA
VE BİZ IRKIMIZ İLE DEĞİL
MÜSLÜMAN oluşumuz İLE ÖVÜNECEGİZ (!!!)

Sevgili Peygamberimiz (s.a.s) Veda Hutbesinde:
“Ey insanlar!
Rabbiniz birdir, atanız da birdir.
Hepiniz Adem’densiniz, Adem ise; topraktan yaratılmıştır.
Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten sakınanınızdır.
Arab’ın Arab olmayana, hiçbir üstünlüğü yoktur.
Üstünlük ancak takva iledir.”
(2) buyurmuştur

WE BİZ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

"NE MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE"

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
BAZILARI TÜRKLÜĞÜ IRKÇILIĞA ÇEVİRMİŞ DURUMDA
VE BİZ IRKIMIZ İLE DEĞİL
MÜSLÜMAN oluşumuz İLE ÖVÜNECEGİZ
Türk'üm demeyi ırkçılık olarak algılayan zihniyet asıl ırkçılık yapmış olmaz mı? Ne yani dünya gerzeklerden mi oluşuyor da İngiliz, Alman, Fransız, Arap vs diye kendilerini ifade ediyorlar.

Elhamdülillah hepimiz Müslümanız ama niye Türk olmakla övünmekten gocunduğunuzu anlayabilmiş değilim. Bu bayrağın birleştiriciliği altında en ihtiyacımız olan bu dönemde bu tür söylemler toplumları böler kutuplaştırır.

Biz hem Türk olmakla hem Müslüman olmakla övünenlerdeniz. Biz derken hangi grubu kastettiniz bilemiyorum tabi.

DEN-BB

Üye
Ne mutlu ki yapılan her şeye rağmen Türküm ve bundan gurur duyuyorum. Balkonunda sallanan kocaman bayrağımla övünüyorum.

Ne mutlu Türküm diyene.
Ben de balkonumuMda t
Türk'üm demeyi ırkçılık olarak algılayan zihniyet asıl ırkçılık yapmış olmaz mı? Ne yani dünya gerzeklerden mi oluşuyor da İngiliz, Alman, Fransız, Arap vs diye kendilerini ifade ediyorlar.

Elhamdülillah hepimiz Müslümanız ama niye Türk olmakla övünmekten gocunduğunuzu anlayabilmiş değilim. Bu bayrağın birleştiriciliği altında en ihtiyacımız olan bu dönemde bu tür söylemler toplumları böler kutuplaştırır.

Biz hem Türk olmakla hem Müslüman olmakla övünenlerdeniz. Biz derken hangi grubu kastettiniz bilemiyorum tabi.

Ve üstelik bayrağımızın birlestiriciligine ihtiyacımızın olduğu günümüzde turkluk kelimesini sıkça kullanılması birliği bozar bende bir Türk olarak böyle düşünüyorum
Ne mutlu türküm diyene kelimesini ülkemizde bulunan Kürtlerin kullanmasını beklemek veya hoş gormelerini beklemek saçmalık olacaktır.

Fakat biliyoruz ki bu osmanli milliyetçilik yüzünden yıkıldı bu bir bilimsel gerçek.
Siz hala Türk olmanın üstünlük olarak farklılık olduğunu dusunuyorsunuz

Hecem

Özel Üye
Özel üye
Babanla veya kardeşinle övünürken onları başka babalardan ve kardeşlerden daha üstün gördüğün için mi yapıyosun sen ya. Bu düşünce aile birlikteliğini sağlar. Tıpkı Türk olmakla övünmek gibi. Yazık ki bu ayrımı göremeyen birileri yüzünden memleketin hali bu halde. Osmanlıyı milliyetçilik değil aşırı hoşgörü bitirdi milli ve manevi duygulardan uzaklaşıp ümmetçiliğe bel bağlamak bitirdi. Senin epeyce beynin yıkanmış anlaşılan.

DEN-BB

Üye
images?q=tbn:ANd9GcRpNVvmLTGSFFsGU3FgRsVqPYp6lWRUEKX-iuQTeApb-snWf1h1yQ.jpg
Bak sevgili din kardeşim olduğunu dusundugum kişi
Öncelikle bu sözlerinden beyni yıkanmış olduğunu gösteren sensin ve bunu kanıtlyosun gercekten böylemi dusunuyorsun yoksa çevresel etkenlerden dolayı zihniyet farklılığını bilemiyorum
Tabi sen musluman değilsen benim gibi dusunmek zorunda değilsin
Amma ve lakin İslam dinini kabullenmiş kimse isen peygamberimizin hadislerin e doğru yaklaşımlarda bulunmasın o hadis mutavatir bir hadistir

Hecem

Özel Üye
Özel üye
Ne yani benim annem laz diye ben Türküm ve övünüyorum demeyecek miyim. Ya da babam çerkez olsaydı. Bizi birleştiren bu kavram. Ümmetçiliğe düşünce seni ve bizi tarih boyunca arkadan vurmuş olan Arapların hizmetçisi yapar ancak. Dinimiz güzel bir din. Siyasete alet etmemelisiniz.