Nasıl Aşık Olunur Aşık olmak isteyenler icin Sizlere ip uçlari bulduk

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Aşk, kuvvetli bir bağlılık hissi ve kişisel bağlanma duygusudur. Aynı zamanda erkek ve kadın arasındaki ruhsal bir etkileşim olan aşk, kişisel olarak bir takım etkilere sebep olduğu gibi fiziksel olarak da bazı etkilere neden olmaktadır. Aşık olduğunuzda; yüzünüz pembeleşir, kalp atışlarınız hızlanır, iştahınız kapanır, ağzınız kurur, mide – bağırsaklarınız yavaş çalışmaya başlar ve eğer etki yeterince kuvvetli ise dizleriniz zayıflar. Bu belirtiler, etkilendiğiniz kişinin etrafında olmaya devam ettiğiniz müddetçe sürebilir. Bunların yanı sıra aşık olan kişide feromon ve tiroksin hormonlarında artış gözlenir.

Yakınlık, bağlılık ve tutku olmak üzere 3 bağdan oluşan aşk, ilk olarak hoşlanma ve beğenme ile kendini gösterir. Aşk duygusunu yaşamak istiyorsanız, etrafınızda beğendiğiniz, hoşlandığınız kişi ile sohbet etmeli, zaman geçirmeli ve samimiyet kurmaya çalışmalısınız. Zaman içerisinde gülüşmeler ve selamlaşmalar başlar. Böylelikle aşk duygusunu yaşamak için gerekli olan ilk bağ kurulmuş olur; yakınlık. Bu evreden sonra arkadaşlık duygusu kazanılmaya çalışılmalıdır. Bu aşamada güven veren bir arkadaşlık kurulması hedeflenmelidir. Karşıdaki kişinin size güvenip güvenmediğini ise en basit şekilde sizinle herhangi bir sırrını paylaşıp paylaşmamasını göz önünde bulundurarak fark edebilirsiniz. Bu evrede mümkün olduğunca net bir şekilde karşı tarafa duygularınızı aktarabilmeli ve hissettirebilmelisiniz.

Duygularınızı direk söz ile değil farklı yollar ile de gösterebilir ve hissettirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra eğer size güvendiğini hissediyorsanız ikinci bağ olan bağlılık da kurulmuş demektir. Hem sizin hem de karşınızdaki kişinin aşk duygusunu karşılıklı olarak yaşayacağınız son aşama ise tutkudur. Bahsedildiği gibi ilerlenildiğinde; hoşlandığınız kişi ile sohbet edip, zaman geçirerek birbirinizi tanıma olanağı sağlamış olacak ve kademeli bir ilişki içine girerek aradaki bağları kuvvetlendirip aşk duygusunu tam manası ile yaşamış olacaksınız.

Aynı zaman da bilinçli bir bağlılık durumu olarak da tanımlanan aşk duygusunu yaşayabilmek için yapmanız gereken diğer bir şey ise önyargı ve korkularınızdan da arınmanızdır. Ayrıca tüm sevgi türlerinin ön koşulu olan öz sevgi, aşkın da ön koşulu sayılmaktadır; çünkü kendini sevmeyen bireyler kimseyi sevemezler. Dolayısıyla öncelikle kendinizi sevmelisiniz.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Beni böyle sev seveceksen
Olduğum gibi göreceksen
Beni böyle sev seveceksen
Olduğum gibi göreceksen
Girme ömrüme girme gönlüme
Ne dertliymiş bu diyeceksen
Girme ömrüme girme gönlüme
Ne dertliymiş bu diyeceksen