• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

MySQLDumper Kullanımı - Yedekleme, Yedek Yükleme

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Benim test ettiğim kadarı ile farklı şekilde alınan yedeği MySqlDumper ile yüklemek sorun oluşturuyor. Eğer veritabanının tekrar yedekleme ihtimaliniz varsa MySql ile tekrar yedekleyip yükleme yapın sorunsuz yüklenecektir.

Elinizdeki yedeğin boyutu büyük değilse (20 Mb tan küçük) PhpMyAdmin'den geri yükleyebilirsiniz...

alihamas

Üyecik
Merhaba anlatımlarınız için teşekkür ederim ben yedek alma işlemini yukarıdaki anlattığınız şekilde yaptım ve oldu ancak yeni taşınacağım hosta (ftpden tüm dosyaları attım) mysqldumper ı atmama rağmen adres satırına yazdığımda bomboş çıkıyor yani script çalışmıyor acaba php uyumsuzluğumu oluyor mysqldumper ı çalıştırdığım host windows (httpdocs) taşınacağım ve mysqldumper çalıştırmayan host ise linux (public_html) konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Üstad paylaşımın için teşekkür ederim ama korumada şifre kullanıcı adı girdiğimde böyle bir hata alıyorum nedendir?

Bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim

Klasör Koruma oluşturulmasında hata oluştu!
Dosyayı lütfen elden oluşturunuz. İçeriği:

Dosyanın içeriği .htaccess:

Dosyanın içeriği .htpasswd:

telelife

Üyecik
buraya girdiğim zaman bu çıkıyor kurulum vs hiçbir problem olmadı
Index of /mysqldumper/work/backup/
Name Last modified Size Description
Parent Directory 06-Apr-2014 23:33 -

Proudly Served by LiteSpeed Web Server at siteadi.com Port 80

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ücretsiz bir hosting mi burası. Öyle bile olsa eğer ftp erişimi varsa çalışması gerekir. Dosyaları doğru şekilde attığınızdan emin olunuz.

telelife

Üyecik
Hayır ücretli hatta 2 3 gün oluyor alalı ve zaten kurulumda work/backup geldi chmod 777 olmasına rağmen tekrar tekrar 777 yaptım olmadı dosyalar doğru yerde şimdi sildim tekrar atıcam public_html

telelife

Üyecik
bu arada backup dosyasının içi boş

ftp de sql dosyasını work/backup içine atmak lazımmış yada yönetimden yüklenebiliyor sorunu çözdüm teşekkrler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu klasörün içine yüklemek istediğin veritabanını atmalısın. Belirtilen klasörlerin CHMOD değerleri 777 olmalı.

Mevcut veritabanı yolunu girdikten sonra backup klasörüne yüklenecek veritabanını at ve Dönüştür... Boyut ne kadar acaba?