• Merhaba Ziyaretçi.
    "Karantina" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Müzik ve Dans Alanında Başarı ve Azim Konulu En İyi Motivasyon Filmleri – IMDb Sıralama

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Film Türü
Müzik ve dans, motivasyon filmleri
Eğer bir müzisyen veya dansa gönül vermiş biriyseniz, şüphesiz ilham aldığınız bir isim vardır. Müzik ve dansın başarılı isimlerinin hayatları, baş koyduğunuz bu yolda sizlere ilham verebilirler.

Listemize başlıyoruz.5. August Rush
IMDb Puanı: 7,5


August Rush


Yetimhanede büyümüş bir çocuğun, müziğe olan yeteneğini keşfetmesinin ardından, bir gün ailesini melodiler sayesinde bulabileceği inancını anlatan August Rush, müziği adeta aşkla yaşayanlar için en iyi motivasyon filmlerinden bir tanesidir.


4. Ray
IMDb Puanı: 7,7


Ray


Jaime Foxx’a En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandıran 2004 yapımı Ray filmi; küçük yaşlarda görme yetisini kaybetmesine rağmen, müzik dünyasının efsanelerinden biri olmayı başarmış Ray Charles’ın gerçek hayat hikayesini konu almaktadır.


3. Dans Etmenin Sırrı (Billy Elliot)
IMDb Puanı: 7,7


Dans Etmenin Sırrı (Billy Elliot)


Dans Etmenin Sırrı (Billy Elliot) filmi; Balet olma hayaliyle yanıp tutuşan ve fakir bir ailenin çocuğu olan 11 yaşındaki Billy’nin bu hayaline ulaşma yolunda yaşamış olduğu sıkıntıları ve sonrasında gelen akılalmaz başarısını konu alıyor. Aynı zamanda Margaret Thatcher dönemindeki çatışmalı madenci grevlerini de konu alan bu etkileyici yapım, en iyi başarı filmleri arasına adını yazdırıyor.


2. Amadeus
IMDb Puanı: 8,3


Amadeus


1984 yılında vizyona giren ve 8 dalda Oscar kazanmayı başaran bir başyapıtla listemize devam ediyoruz. Amadeus adı verilen bu etkileyici film; Wolfgang Amadeus Mozart ve Antonio Saieri gibi efsanevi iki bestecinin başlarından geçenleri konu alıyor.


1. Whiplash
IMDb Puanı: 8,5


Whiplash


Azim, hırs ve ölümüne verilen bir mücadeleyi konu alan Whiplash, 3 dalda Oscar kazanmayı başarmış müzik alanında en iyi motivasyon filmlerinden bir tanesidir. J. K. Simmons ve Miles Teller ikilisinin unutulmaz performansıyla şekillenen Whiplash; Andrew Neiman adında, Shaffer Konservatuarı’nda baterist olan bir öğrencinin, caz efsanelerinden Buddy Rich gibi çalabilmek için vermiş olduğu hırs dolu mücadeleyi konu alıyor.
 
Top