• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kahraman Tazeoğlun Ben Bir Kelebek Sevdim

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Mutsuzum dedim, alışırsın dedi.
Ama canım çok acıyor dedim; Geçer dedi.
Dedim ki; ulan ölüyorum ben, unutursun dedi.
Vazgeçtim be... Vazgeçtim seni sevmekten.
İşte ilk defa o zaman beddua ettim ona.
"Allah'ım seni bana unuttursun"dedim,
Amin dedi.
Bunun ne anlama geldiğini anlamadı o an.
Olsun...
Bir gün anlayacak elbet, ama o zaman hiçbir anlamı olmayacak...

Kahraman Tazeoğlu,

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Kanında aşk taşıyanın yarası çabuk iyileşmez.

İnsan, yarası varsa insandır. Yaranla yüzleş, onu benimse, sev... Hayat azla yetinmez. Daha çok yaralanacaksın, kanayacaksın. Bazen kendi yaranı, bazen başkalarının yarasını taşıyacaksın. Belki seninkiler iyileştikçe onlarınki kanayacak. Ama sabredeceksin. Hiçbir yara kanla temizlenmez. Bekleyeceksin. Geç olacak belki ama bir gün iyileşeceksin. Çünkü kanında aşk taşıyanın yarası çabuk iyileşmez.
Sonra o yara kabuk bağlayacak. Biraz da çürümektir bu aslında... Sırrını açığa verecek ama sonunda çürüyüp düşecek işte. Düşsün ki sen iyileşesin. Çürüyerek büyür bazen insan.

Yalnızım Çünkü Sen Varsın çıktı​

Kahraman Tazeoğlu,

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Her şeyin bir gerçek değeri, bir de kullanım değeri vardı. Hiçbir şeyin gerçek değeri değişmez. Kullanım değerleri gelip geçer, duruma göre birdenbire değişiverir, parlayıp söner. İnsanların da tıpkı nesneler gibi hem gerçek değeri hem de bir kullanım değeri vardı. Hayatın bıktırıcı sahteliği, kullanım değerlerinin gerçek değerleri altüst edip, yerlerini almasından ileri geliyordu. Bugün yüzüne gülenler yarın sırtından hançerleyebilir, düşmanların, hasımların bir anda dost görünebilir. Böyle bir zamanda, insan kendi değerini yitiriyor işte. Başka başka yollardan hemen hepimiz aynı kapıya çıkıyoruz. Kimse başımıza gelen asıl felaketi göremiyor.

Kahraman Tazeoğlu,

Son düzenleme:

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Her şeyin bir gerçek değeri, bir de kullanım değeri vardı. Hiçbir şeyin gerçek değeri değişmez. Kullanım değerleri gelip geçer, duruma göre birdenbire değişiverir, parlayıp söner. İnsanların da tıpkı nesneler gibi hem gerçek değeri hem de bir kullanım değeri vardı. Hayatın bıktırıcı sahteliği, kullanım değerlerinin gerçek değerleri altüst edip, yerlerini almasından ileri geliyordu. Bugün yüzüne gülenler yarın sırtından hançerleyebilir, düşmanların, hasımların bir anda dost görünebilir. Böyle bir zamanda, insan kendi değerini yitiriyor işte. Başka başka yollardan hemen hepimiz aynı kapıya çıkıyoruz. Kimse başımıza gelen asıl felaketi göremiyor.
Kahraman Tazeoğlu,

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Kalbim çelik gibiydi. Hiç eğilmedim; ama hep kırıldım. Çok bekledim dönmesini. Ama dönmedi. Gitti! Verdiklerinden çok daha fazlasını alarak gitti. Oysa ben ‘Bir gün döneceğim.’ olarak duymuştum, yüzüme çarpan o kapının sesini.
Gelmeyeceğini bildiğin birini beklemek nasıl bir şeydir bilir misin? Buluşacağınız hiçbir yer yoktur ama her yerde onu beklersin.
Kahraman Tazeoğlu,

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Suskunluğum, konuşamamaktan ya da adam sansınlar diye değil, konuştuklarımdan yapılma bir silahla beni vurmasınlar diyedir.​

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Mutsuzum dedim, alışırsın dedi.
Ama canım çok acıyor dedim; Geçer dedi.
Dedim ki; ulan ölüyorum ben, unutursun dedi.
Vazgeçtim be... Vazgeçtim seni sevmekten.
İşte ilk defa o zaman beddua ettim ona.
"Allah'ım seni bana unuttursun"dedim,
Amin dedi.
Bunun ne anlama geldiğini anlamadı o an.
Olsun...
Bir gün anlayacak elbet, ama o zaman hiçbir anlamı olmayacak...

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Şu hayatta kimseyi takma kafana. Çünkü kimse kimseyi gerçekten sevmiyor. Sevemiyor. Varsa bir annen, birde baban vardır seni tüm kusurlarına rağmen seven. Annen hep iyi olmanı, mutlu olmanı isterken, baban ise kimseye muhtaç olmamanı, güçlü durmanı ister.
Güçlü ol, ama güçlü olayım derken ezme kimseyi, kırma bir kalbi, dahası inciten taraf olma, ne kadar incinsen de hayatta. Ödemesi zor olan borçlardandır bunlar. Dahası bir kalbin ahı, bini hiç eder de, aklın almaz bunu.
Kısaca kimseyi takma kafana, herkes menfaati kadar yanında, menfaati bitenin dostluğu da bitiyor bir süre sonunda.
Mesela bir kadın saatlerce sana anlatır, sevdiği adamın onu ne kadar üzdüğünden başlar, kalbindeki tüm kırıklığına varıncaya kadar devam eder. Aslında herkese anlatabilir, ama dinleyen yok kimseyi bu hayatta. Herkes konuşmak isterken, kimse dinleyen taraf olmuyor. Sanki sadece sen varsın ve o an kadını anlayan tek adamsın. Ama sende yoksun bir süre sonra kadının çizdiği hayat üçgeninde. Silinirsin, en bilindiğin yerlerden bile...
Kadın sana anlatır, sen dinlersin. Sonra kadının hayatına biri girer, bu defa sen fazlalıksın. Kadın gider, sen piç gibi kalırsın ortada. Hayatın düzeni böyle..
Diyeceğim, herkes herkesin bir süre hayatında, sonra rolleri bitiyor, ömür geçiyor, insan ölüme yaklaştıkça anlıyor ki, herşeyiyle dünya onun olsa, bir saatlik hüzne kederine değmeyecek kadar. Ve bir şeyi daha anlıyor, ölüm için genç olduğunda kırdığı, incittiği insanların isimlerini unutmadığını.
Aslında herkes herkesi gittiğinde anlıyor. Daha da ilginç yanı, hayat herkesi bir şekilde yalnızlığı ile sınıyor.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ben sana yenilmek için sevdim seni. Hayallerime yakıştığın için sevdim. Ama artık gitme vakti. Duymadığın sesimi sana emanet ederek, acılarıma yokluğunu ekleyerek ve nereye gidersem gideyim seninle kalarak gitme vakti. Kahraman Tazeoğlu,