Mutlulugun içinde Kayip olmak

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Yaşarken çoğu zaman insanları sıfatlarla nitelendiririz, bizim için iyi insanlar vardır ya da kötüler. Filmi izlerken bir kez daha derinlemesine anladığım şey aslında yaşadığımız hiçbir şeyin siyah ya da beyaz olmadığı gibi iyi ya da kötü olmak diye bir şeyin de olmadığı oldu. İnsanoğlu belli sıfatlarla sınırlandırılamayacak kadar çok yönlü bir canlı, en kötü olarak görüp nefret ettiğiniz hatta sizi tiksindirecek şeyler yapmış bir insanın ertesi gün onu gözünüzde bir kahramana dönüştürecek, kendi hayatını bir başkası için tehlikeye atacak şekilde davranmayacağını bilemezsiniz. Aslında anlık durumlar karşısında verdiğimiz tepkiler var sadece. Bir de buna ek olarak başkalarının olaylara verdikleri tepkilere bakış açımız filmde işlenen bir diğer konuydu. Bugün karşınızdaki kişinin başına gelen bir olayda verdiği tepkiye karşı önyargılı davranabilirsiniz, hatta onu ayıplayıp yargılayabilirsiniz de. Bunu yaptığınız anda yakın ya da uzak bir vadede farklı karakterler ve sahne altında makyajlanmış olarak bire bir aynı durumu yaşayacağınızı söyleyebilirim.
Doğduğumuz andan itibaren yaşadığımız olaylara verdiğimiz tepkilerle ya düz bir yolda ilerliyoruz ya da bir daire içerisinde hep aynı döngüyü farklı olaylarla yaşıyoruz. Hayata verdiğimiz otomatik tepkilere bir es verip o anda o olayı yaşayan kişinin neden bu şekilde davranmış olabileceğini düşündüğümüz anda aslında “anlamaya” da başlıyoruz. Bugün asla yapmam dediğimiz bir şey, ya da nasıl bu şekilde davranır diye yargıladığımız insanın yerinde olsak, onu bu noktaya getiren şartlar karşısında biz olsak nasıl davranırdık?

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
yanilmiyorsam söyle genis bir cerceveden bakinca benda baska türlü yapmazdim belki diye düsünüyorum

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Hayal dedim ya, sonu yok bunun. Sensizlikle baş edebilmenin tek yolu bu. Kimbilir, belki bir yerlerde sen de beni hayal ediyorsundur. Ve kimbilir biz kavuşamadık ama belki hayallerimiz kavuşur…

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Papatyalara
🌼

Umut Bağlayacak Kadar Çocuk Değildim
Ama Onlardan Saçlarıma Taç Takacağımı
Düşlemek Kadar Güzeldi Umutlarım