• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Cerezforum Mutluluk Köşesi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Öyle ‘Seviyorum’ diyerek
Aşk yaşanmaz.
İcraat göstereceksin.
Meselâ, gecenin bir vakti uyandırıp
Özledim diyeceksin.
Hayatındaki herkesi, gerekirse
uğruna sileceksin.
Saatlerce onu görebilmek için
Gerekiyorsa yürüyeceksin.
Türlü bahanelerle kandırmak yerine,
Dürüst olacaksın.
İki yalanla kandırdım diye
Kendini bir halt sanmayacaksın.
Basit olmayacaksın.
Elini tuttuğunda,
Herkese meydan okuyacaksın.
Zamanım yok diye,
Sevmekten kaçmayacaksın.
Aşk istiyorum diye dolaşmayacaksın.
Önce 'aşk yaşayacak kadar yürekli misin?' diye,
Kendine soracaksın.
‘Seni seviyorum’ demek,
Artık çocuk oyunu.
Gözlerine bakarak,
‘Birlikte ölelim mi?’ diyecek kadar
Yürekli olacaksın.
‘Gel’ dediğinde geleceksin.
Ağlıyorsa, sarılıp ağlayacaksın.
Sevmek öyle basit değil
Sonsuza kadar yanında olacaksın

347096109_1257173355172293_6132048056795970569_n-jpg.86402

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Mutluluğu büyük şeylerde arama..
Sabah kalkabildin mi yardımsız yataktan
Gidebildin mi köşedeki fırına sıcak ekmek almaya
İçebildin mi çayını kendi ellerinle
Görebildin mi bahçende yeni açan bir çiçeği
Ağrımadı değilmi bugün hiç bir yerin
Aklın başında, sevdiklerin de yanındaysa
Ne önemi var yaşının, boşver yaşa gitsin.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Aslında mutlu olmak nedir ki? Tam olmak, içimizde sürekli kıpırdanıp duran karanlık duygulardan kurtulmak, derin bir oh çekip keyif, huzur ve heyecanı bir arada tadabilmektir. Ama insanoğlu için bunu becerebilmek o kadar kolay mı? İçimizde bizi hiç rahat bırakmayan, bizden sürekli bir şeyler isteyen, verdikçe alan, aldıkça istekleri durmadan değişen, arsız mı arsız bir şeyler var. Her istediğini versen bile -veremezsin ya- rahat durmaz. Her şeye çok çabuk sahip olmuş şımarık çocuklar gibidir. Bu sefer de verdiklerinden bıkar, olandan usanır, olmayanın peşine düşer. Adına mutluluk dediğimiz şey işte o olmayandır. Olmayanın peşine düşüp bir ömrü böyle geçirmek, kaderine söylenmek nasıl bir seçimse, bu gerçeği bir an önce fark edip mutluluğu kendi içimizde keşfetmek de bir o kadar bilinçli bir seçimdir.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Kimimiz ufak şeylerden mutlu olurken, kimimiz hep mutsuz. Mutluluk bir amaç mı, yoksa araç mı? Mutluluk bir yaşam biçimi olabilir mi? Geçici, kısa süreli mutluluklar yerine, bir ömür boyu mutlu olabilir miyiz?
Bende Cerezforuma gelince çok ama çok mutlu oluyorum bütün streslerimi dahi ata biliyorum
Mutluluğun özü, kendimizi tanımakta yatar. Mutluluk dışarıda değil, kendi iç dünyamızdadır. Mutluluğu yakalayabilmek için eskilerin ''gönül gözü'' dediği gibi farklı bir gözle bakabilmek, görülmeyeni görebilmek gerekir.
1-İşini severek yapan
2-Karşılık beklemeden verebilen
3-Üretken ve yaratıcı olan
4-Olabileceğinin en iyisi için gayret gösteren
5-Kendine, başkalarına ve hayata saygı duyan
6-Etkin ve geliştirici ilişki ve iletişime sahip
7-Sağlığına gereken önemi veren
8-Yeteneklerini kullanabilen herkes gerçek mutluluğu yakalayabilir.
Gerçek mutluluğu yakalamanın en önemli basamaklarından biri gönülden verebilmektir. Vermeden almayı, önce alıp sonra vermeyi düşünenler mutsuzluğu aşamazlar. Burada vermek, maddi şeyleri vermek değildir. Gerçek vermek, özünden verebilmek yani kendinden fedakârlık edebilmektir

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Mutlu olmak çok kolay aslında. Mesela karlı bir kış günü battaniyenin altında Türk Filmi izlesek seninle. Filmin adı “Seven ne yapmaz?” olsa ve “Ne kadar da manidar değil mi?” deyip gülümsesek birbirimize. Sonra ben mutfağa gitsem ikimize de salep yapıp gelsem üzerinde buram buram tarçın kokusuyla. Dışarıda lapa lapa kar yağarken tarçın koksa dünya.
Mutlu olmak bu kadar kolayken neden beceremiyoruz mutlu olmayı? Belki de böyle aşklar sadece filmlerde ya da kitaplarda olur diyoruz. Ama önce aşk vardır. Hatırlamak da, acı çekmek de, sevgilimize vereceğimiz çiçeğin fotosentezi de ondan sonra başlar. Önce aşk vardır. Şarkılar ondan sonra anlam kazanır.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bazen biz büyükler bile bu sorunun cevabını unutuyoruz!
Ama mutluluk nedir gerçekten❔
Mesela bir arkadaşla el ele dolaşmak,
Salıncakta sallanmak,
Yumuşacık bir kucakta ısınmak …
Mutluluk paylaşınca coğalır. Gelin birlikte mutlu olalım

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Allah darlığına bolluk , yüreğine huzur , ömrüne sağlık , dertlerine son , gülüşüne bereket , kazancına helal , hayatındaki insanlara kıymetini bilmeyi nasip etsin