• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Mustafa Sandal'ı Kızdıran Klip

Papatya

V.I.P
V.I.P

Emina Sandal; ilk Türkçe single'ı 'Kimse Yok mu?'yu piyasaya çıkardı. Eşi Mustafa Sandal'ın sözlerini yazdığı, bestesi kendisine ait olan şarkı için iddialı bir klip çeken Sandal, şimdiden ikinci single için hazırlıklara başlamış bile. Güzel sanatçı ile bir araya geldik; yeni single'ını, eşi Mustafa Sandal ile ilişkisini, çocuklarını ve kariyer planlarını konuştuk.

Şarkılarınızı mükemmel bir Türkçe ile söylüyorsunuz. Nasıl başardınız?

Albüm çıkartmak için bugüne kadar beklememin en büyük nedeni buydu. Mükemmeliyetçi bir yapım var. Aksan güzel bir şeydir ama bozuk bir Türkçe ile de çıkmak istemedim.

MÜKEMMELİYETÇİYİM

Klibinizle ilgili tüm detaylarla siz ilgilenmişsiniz, doğru mu?

Burada da mükemmeliyetçi yapım devreye girdi, yoksa içim rahat etmiyor. Klibimi tanımadığım bir yönetmene emanet edemediğim için Sırbistan'da çok sevdiğim bir arkadaşımın ellerine bıraktım. Çok güzel fotoğraflar çeken biri. Kıyafetlerimi ise Gül isminde bir tasarımcı hazırladı. Kıyafet seçimi de benim için önemliydi.

Kapak fotoğraflarınız Jennifer Lopez'e benzetildi; duruşunuz, bakışınız... Siz kendinizi benzetiyor musunuz?

Bu kadar başarılı bir yıldıza benzetilmek beni mutlu eder. Konseri de izledim; güzel kadın, güzel dans ediyor.

Şarkının sözlerini eşiniz Mustafa Sandal yazdı, siz de bestelediniz. Bu durum avantaj mı, yoksa dezavantaj mı?

Sırbistan'da yaptığım çalışmalarda sözü ve müziği bana ait olan çok sayıda şarkım var. Türkçe şarkı sözü yazmayı çok isterdim ama maalesef bunun için çok erken. Mustafa, bana sözleri okuduğunda çok beğendim. Eşim gerçekten çok güzel söz yazıyor. Bu benim için büyük avantaj! Mustafa gibi elimde başarılı bir söz yazarı varken gidip dışarıdan şarkı almak çok saçma olurdu. İkinci single'ım için Güner Çınar'dan çok güzel bir romantik şarkı aldım.

EV BENİ YORDU

Mustafa Bey ile çalışmak zor mu?

Çok zor! Mustafa'ya yaptığım şarkıları dinletiyorum; kimi zaman kızıyor, "Beğenmiyorum" diyor. Ben de beğenmediği şarkıyı süsleyip rötuşlayıp sonra yeniden dinletiyorum. "Nereden buldun bu şarkıyı?" dediğinde ona beğenmediği şarkı olduğunu söylüyorum ve çok şaşırıyor.

Çocuklar, müzik, ev kadınlığı, eş... Bu etiketler sizi yormuyor mu?

Elimden geleni yapıyorum. Çok programlı biriyimdir ama çocuklar, ev ve Mustafa'dan elbette ki yoruldum. Artık biraz da işime eğilmek istedim çünkü ben çalışmadığım zaman kendimi işe yaramaz hissediyorum, bu da beni kızdırıyor. Mutluyum çok şükür; çocuklarım, eşim, ailem hepsi sağlıklı ve yanımda. Çocuklar, eşimle aramızdaki duyguları daha da sağlamlaştırdı.

Mustafa Bey kıskanç mıdır?

Aslında çok kıskanç değildir ama klipteki görüntüleri görünce kıskandı ve kızdı. Neyse ki sonra anlaştık. Klipte de zaten itici bir durum yok; gayet estetik ve güzel. Mustafa benim kıyafetlerime de karışmaz çünkü ben de nerede nasıl giyineceğimi iyi bilirim. Onun sevmediği tek şey mini elbise ve eteklerdir; pek hoşlanmaz.

Peki siz kıskanç mısınız?

Gerektiği yerde, evet. Seviyorsan elbette kıskanacaksın. Duygularımı belli eden biriyimdir..

Yeni projeleriniz neler?

İkinci single çalışması yapacağım. Bu şarkı Türk halkının nabzını ölçsün sonra ikincisine gireceğim. İkinci single daha hareketli olacak.

Kız çocuğu istiyor musunuz?

İsterim; bir kız çocuğum olursa onu süslerim. İki çocuk ile çok yoruldum, dinlenmem gerekiyor. Ayrıca hamileliklerim çok zor geçti.

YAMAN'IN MÜZİĞE İNANILMAZ İLGİSİ VAR

Çocuklarınız Yaman ve Yavuz sizin gibi müziğe meraklı mı?

Yaman inanılmaz yetenekli ve zeki bir çocuk; müziğe de inanılmaz ilgisi var. Örneğin 'Gangnam Style'ı çok seviyor. O çıkınca gözünü ondan alamıyor. Mustafa maalesef bizimle aynı fikirde değil; şarkıyı her duyduğunda, kaliteli olmadığını belirterek Yaman'a da dinletmemi istemiyor.

Ev işleriyle aranız nasıl?

Yemek yapmayı severim. Mustafa da yaptığım yemeklere bayılır. Türk mutfağıyla çok alakalıyım ama maalesef koşturmaktan her zaman mutfakla ilgilenemiyorum. Evde Fatma Hanım diye yardımcımız var, o beni her şeyden kurtarıyor.

HATİCE ASLAN'LA GÖRÜŞÜYORUM

'Lale Devri' dizisinde çok haksızlık yaşadım mutsuz oldum. Ayrılmak istediğimde Şükrü Bey saygı gösterdi. Kimsenin beni kovduğu falan yok. Karşılıklı oturup konuşarak ayrıldık. Hatice Aslan dışında kimseyle görüşmüyorum. Oyunculuğu özledim.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında Mustafa Sandal merak ettiğim biri ama yazı uzun, bense uzağım bu akşam uzun yazıları okuyacak potansiyelden. Umarım durum Türkçe ile ilgili değildir :)