Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
iS3hpyX.jpg
3yHv.gif
bu kalp yurdumun modern kadinlarina gelsin

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Tiyatro yalnız hoş vakit geçirme, bir eğlence aracı değildir. Bir ulusun fikri seviyesini, yaşayışını ve zevkini de yansıtan büyük bir sanat dalıdır.’’
Mustafa Kemal ATATÜRK

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
ATATÜRK DİYOR Kİ!..
"Milletin menfaatinden önce; Kendi menfaatini düşünen, yöneticilerden millete fayda gelmez.(1930)
M.K.ATATÜRK
Atatürk hiç bize yalan söylemedi,aldatmadı.
Yüzyıl sonrasını görüp bizleri uyardı ve hep haklı çıktı.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar.

Mustafa Kemal Atatürk​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Çöl sanılan bu álemde
saklı ve kuvvetli bir hayat vardır.
O, millettir.
O, Türk milletidir.
Eksik olan şey Teşkilattır.
Bu Teşkilat organize edilebilirse,
vatan da, millet de kurtulur
.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Adam Adam.. Bedeni yok olalı onlarca yıl geçmiş hala dediklerinde bir tane hata yok.. Atamız canımız Atamız..​

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün umudum gençliktedir!

Mustafa Kemal Atatürk​

1678373672298.jpeg
1678373643624.jpeg
su asalete su güzellige bakarmisiniz baktikca kalbim heycandan yerinden cikacak cok sansli insanlardanim cünki Mustafa Kemal Atatürk ü Kalbimde tasiyorum
maxresdefault.jpg